پمپ هیدرولیک ماشین آلات راهسازی

پمپ هیدرولیک گریدر

پمپ هیدرولیک گریدر

گریدر یکی از ماشین آلات بسیار مهم و کاربردی در صنعت عمران می باشد. این محصول در راهسازی نقش بسیار کلیدی دارد. امروزه با گسترش پروژه های عمرانی، در بخش های مختلف عملیات راهسازی مانند تعمیر جاده ها، تنظیم کردن سطح شیب، مسطح تر کردن سطح مسیر و … از گریدر ها استفاده می شود. با توجه به اهمیت گریدر ها در صنعت راهسازی، انتخاب پمپ هیدرولیک گریدر مناسب بسیار ضروری می باشد.
پمپ هیدرولیک گریدر از نمونه های پرکاربرد در صنعت است. پمپ هیدرولیک در صنایع مختلف کاربرد دارند. به طور کلی این پمپ ها در صنعت راهسازی، بیش از سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. پمپ های هیدرولیکی بر روی انواع تجهیزات و ماشین آلات صنعتی مانند لودر، گریدر، بیل مکانیکی، مینی بیل مکانیکی، بولدوزر، کامیون ها، تریلی ها، دامپتراک و… قابل نصب هستند. بر حسب کاربرد و عملکرد پمپ ها، نمونه های مختلفی در بازار وجود دارد. در این مقاله به طور اختصاصی به بررسی پمپ های هیدرولیک گریدر پرداخته شده است.

 

پمپ هیدرولیک گریدر

 

معمولا در ساخت ماشین های گریدر از چند پمپ هیدرولیک گریدر استفاده می شود. به کار بردن چند پمپ هیدرولیکی در گریدر ها کارایی این ماشین آلات را به طور چشمگیری افزایش می دهد. به این ترتیب سرعت مورد نیاز برای ایجاد فشار مطلوب و حرکت دادن بخش های مختلف گریدر، فراهم می شود.
صنعت هیدرولیک، مرجع خرید انواع تجهیزات هیدرولیکی می باشد. برای سفارش و ثبت خرید پمپ هیدرولیک گریدر می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

 

بررسی پمپ های هیدرولیکی در صنعت

با استفاده از پمپ های هیدرولیکی مناسب و با کیفیت، می توان فشار و توان مورد نیاز را ایجاد کرد. به عبارت دیگر این پمپ ها کارایی و بازده ماشین آلات را افزایش می دهند. پمپ هیدرولیکی به عنوان هسته مرکزی سیستم های هیدرولیکی به حساب می آید. نقش اصلی پمپ های هیدرولیک، تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی هیدرولیکی می باشد.
با استفاده از پمپ های هیدرولیکی، می توان انرژی جریان یافته را افزایش داد و این فرآیند موجب افزایش بازده و کار مطلوب ماشین آلات می شود. عملکرد این پمپ ها در گرو فعالیت بخش های مکانیکی آن می باشد. در اثر فعالیت قسمت های مکانیکی پمپ، خلا نسبی ایجاد می شود و فشار خلا، سیال را به طرف مجرای ورودی می راند. پس از آن پمپ، سیال را به سایر قسمت های مدار هیدرولیکی هدایت می کند. پمپ های هیدرولیکی در دو دسته پمپ هایی با جابجایی غیر مثبت و پمپ هایی با جابجایی مثبت جای گذاری می شوند. پمپ هیدرولیکی با جابجایی غیر مثبت، به علت توان پایین کاربرد کمتری در صنعت دارد. این پمپ ها بیشتر برای انتقال دادن سیال در نقاط مختلف به کار برده می شود. از معروف ترین نمونه پمپ های هیدرولیکی جابجایی غیر مثبت می توان به پمپ های گریز از مرکز ( سانتریفیوژ ها ) اشاره کرد.

بیشتر بخوانید   پمپ هیدرولیک دامپتراک | معرفی بهترین نمونه های بازار

پمپ هیدرولیک با جابجایی مثبت، بر خلاف نمونه قبلی، توان بیشتری دارند و در عین حال کوچکتر از پمپ های با جابجایی غیر مثبت می باشند. پمپ هیدرولیک گریدر، در گروه پمپ های هیدرولیکی با جابجایی مثبت قرار دارد. از دیگر ویژگی های این پمپ ها می توان به انعطاف پذیری بالا، امکان کار مطلوب در فشار زیاد، بازده حجمی مطلوب و …. اشاره کرد. پمپ های هیدرولیک با جابجایی مثبت بر اساس ساختار شامل سه دسته پیستونی، پره ای، دنده ای هستند.

 

پمپ هیدرولیک گریدر

 

بررسی نمونه های مختلف پمپ هیدرولیک گریدر در صنعت

آشنایی با ساختار و عملکرد پمپ هیدرولیک گریدر در تشخیص نمونه مناسب و با کیفیت، بسیار موثر می باشد. در ادامه به بررسی ساختار و عملکرد این پمپ به طور کامل پرداخته شده است و در پایان چند نمونه از پمپ های هیدرولیکی گریدر معرفی شده اند.
پمپ هیدرولیک گریدر به منظور ایجاد دبی مطلوب در سامانه هیدرولیکی گریدر، به کار برده می شود. انواع مختلفی از پمپ های هیدرولیکی گریدر در بازار موجود می باشد و انتخاب نمونه مناسب و کاربردی، در عملکرد و کارایی این قطعه بسیار تاثیر گذار می باشد.
به طور کلی پمپ هیدرولیک گریدر بستری را فراهم می کند تا عملکرد سامانه حرکتی گریدر، به صورت کنترل شده و قابل هدایت در بیاید. به کمک این پمپ، فشار های وارد شده بر سیستم، در برابر جریان سیال هیدرولیکی، مقاومت مطلوب را خواهد داشت. به این ترتیب کارایی گریدر بسیار افزایش می یابد.
مجموعه صنعت هیدرولیک، مرجع خرید انواع پمپ هیدرولیک گریدر می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

پمپ هیدرولیک گریدر

 

بهترین نمونه های موجود در بازار

پمپ هیدرولیک گریدر در انواع پمپ های پیستونی، دنده ای، حرکتی، گردان و … تولید می شود که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد. از بهترین و با کیفیت ترین نمونه پمپ های هیدرولیکی موجود در بازار می توان به پمپ هیدرولیک کوماتسو، پمپ هیدرولیک کاترپیلار اشاره کرد.

پمپ هیدرولیک گریدر کوماتسو، یکی از مقاوم ترین محصولات شرکت کوماتسو به حساب می آید. شرکت کوماتسو، یک شرکت ژاپنی است که در سال 1917 تاسیس شده است. این کمپانی در زمینه تولید ماشین آلات صنعتی و پمپ های هیدرولیکی بسیار نام آشنا می باشد.

بیشتر بخوانید   پمپ هیدرولیک بلدوزر | معرفی انواع آن

پمپ هیدرولیک گریدر کاترپیلار، یکی دیگر از نمونه پمپ های هیدرولیکی موجود در بازار می باشد که به علت مقاومت زیاد، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت کاترپیلار در سال 1925 تاسیس شده است و در حال حاضر یکی از بزرگترین کمپانی های تولید ماشین آلات صنعتی در امریکا به حساب می آید. کیفیت ساخت بالا قطعات این شرکت، باعث شده است تا محصولات آن در سراسر دنیا بسیار پرفروش باشند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 4 =