پمپ هیدرولیک ماشین آلات راهسازی

پمپ هیدرولیک دامپتراک | معرفی بهترین نمونه های بازار

پمپ هیدرولیک دامپتراک | معرفی بهترین نمونه های بازار

دامپتراک ها نوعی کامیون بزرگ و غول آسا هستند که برای حمل و نقل و جا به جا کردن مصالح ساختمانی مانند شن، سنگریزه، ماسه، نخاله های ساختمانی و معادن و… به کار گرفته می شود. با پیشرفت تکنولوژی در تولید ماشین آلات صنعتی، امروزه دامپتراک های عظیم قادر هستند در هر دوره کاری حجم بسیار زیادی از خاک را با سرعت بالا و بازده مطلوب جا به جا کنند. نمونه های بزرگتر، توان بالاتری نیز دارند و بیشتر برای پروژه ها عظیم و معادن استفاده می شوند. پمپ هیدرولیک دامپتراک از تجهیزات بسیار مهم و کاربردی برای دامپتراک ها به حساب می آید.

 

پمپ هیدرولیک دامپتراک

 

پمپ هیدرولیک دامپتراک، از پمپ های هیدرولیکی بسیار محکم به حساب می آید. به طور کلی پمپ های هیدرولیکی در صنعت بسیار پرکاربرد هستند. استفاده از این پمپ ها کارایی ماشین آلات را افزایش می دهد و سبب ارتقا کیفیت کار نهایی تجهیزات می شود. پمپ های هیدرولیکی در صنایعی مانند راهسازی بیش از دیگر صنایع کاربرد دارند. این پمپ ها بر روی انواع ماشین آلات صنعتی مانند گریدر، لودر، تریلی، کامیون، بولدوزر، بیل مکانیکی و مینی بیل مکانیکی و … قابل نصب هستند. در صنایع مختلف، بر حسب میزان فعالیت و کارایی تجهیزات، پمپ های هیدرولیکی در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چه کاربرد پمپ های هیدرولیکی گوناگون با یکدیگر متفاوت است اما عملکرد کلی این پمپ ها تا حد بسیار زیادی مشابه است.
صنعت هیدرولیک، مرجع خرید انواع تجهیزات و پمپ های هیدرولیکی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از محصولات و خرید می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

 

پمپ های هیدرولیکی مورد استفاده در صنعت کدامند؟

تا حدودی با کاربرد و اهمیت پمپ های هیدرولیکی در صنایع آشنا شده اید. پمپ های هیدرولیکی موجب تقویت توان و افزایش میزان تحمل دستگاه ها در فشار های بالا می شود. معمولا پمپ های هیدرولیک به عنوان مرکز و هسته سیستم هیدرولیک معرفی می شود. زیرا این پمپ ها نقش اصلی را در تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی هیدرولیکی دارند. بدون استفاده از پمپ های هیدرولیک عملا این سیستم تبدیل انرژی بی کاربرد خواهد بود. انرژی مکانیکی توسط موتور های الکتریکی و یا فرآیند هایی مانند احتراق ایجاد می شود . پمپ های هیدرولیکی این انرژی را به واحد صورت مطلوب و قابل استفاده تبدیل می کنند.

بیشتر بخوانید   پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی

در پمپ هیدرولیک دامپتراک نیز همانند دیگر پمپ های هیدرولیکی، قسمت های مکانیکی پمپ فضایی خلا را در سیستم ایجاد می کنند. این فضا باعث برقرار شدن فشار مطلوب می شود و سیال در اثر این فشار ایجاد شده به سمت مجرای ورودی حرکت می کند. در نهایت سیال به کمک پمپ به سمت دیگر بخش های سیستم هیدرولیکی هدایت می شود. به طور کلی پمپ های هیدرولیکی در دو گروه پمپ هایی با جابجایی غیر مثبت و پمپ هایی با جابجایی مثبت دسته بندی می شوند.
در بخش بعدی عملکرد و ساختار پمپ هیدرولیک دامپتراک بررسی شده است و در نهایت چند نمونه از پمپ های هیدرولیکی دامپتراک موجود در بازار معرفی شده است.

 

 

پمپ هیدرولیک دامپتراک

 

بررسی نمونه های مختلف پمپ هیدرولیک دامپتراک در صنعت

پیش از این گفته شد که پمپ هیدرولیک دامپتراک از نمونه های بسیار بزرگ به حساب می آیند. منبع تغذیه پمپ های هیدرولیکی دامپتراک معمولا به صورت دیزلی و یا الکتریکی می باشد. چنانچه ظرفیت دامپتراک ها بیشتر از 300 تن باشد، معمولا از موتور های الکتریکی در آن استفاده می شود. بازده موتور های الکتریکی بسیار بیشتر از نمونه های دیزلی است. در این موتور ها حداکثر اتلاف انرژی 30 درصد است. اما در موتور های دیزلی در حدود 70 درصد از انرژی هدر می رود و تنها 30 درصد کارایی مطلوب دارند. دامپتراک ها بسته به کاربرد و اندازه در انواع مختلف دامپتراک های کمپرسی مفصلی، دامپتراک بالابر های جلو، دامپتراک های عقب سفت، دامپتراک زنجیری و دامپتراک زیرزمینی دسته بندی می شوند. هر کدام در پروژه های عمرانی مختلفی کاربرد دارند و به تبع آن پمپ های هیدرولیکی مورد استفاده نیز متفاوت می باشد.
مجموعه صنعت هیدرولیک، مرجع خرید انواع پمپ هیدرولیک دامپتراک می باشد. برای ثبت سفارش و خرید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

پمپ هیدرولیک دامپتراک

 

بهترین نمونه پمپ هیدرولیکی دامپتراک موجود در بازار

نمونه های مختلفی در بازار موجود می باشد. پمپ هیدرولیک کوماتسو، پمپ هیدرولیک کاترپیلار از بهترین و با کیفیت ترین پمپ های هیدرولیکی حال حاضر می باشند.
شرکت کوماتسو یکی از بزرگترین شرکت های تولید پمپ های هیدرولیک به حساب می آید. پمپ هیدرولیک دامپتراک کوماتسو، یکی از مقاوم ترین و با کیفیت ترین پمپ های موجود می باشد. این شرکت ژاپنی در سال 1917 تاسیس شده است و تا کنون توانسته است در شمار بزرگترین تولید کنندگان ماشین آلات و تجهیزات صنعتی قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید   پمپ هیدرولیک گریدر

پمپ هیدرولیک گریدر کاترپیلار، یکی از محصولات بسیار خوب و با کیفیت شرکت کاترپیلار می باشد. کمپانی کاترپیلار یک برند آمریکایی است که در سال 1925 تاسیس شده است. این مجموعه یکی از بزرگترین تولید کنندگان ماشین آلات صنعتی در جهان است و در سطح بین المللی فعالیت می کند. علت اصلی شهرت محصولات این شرکت مقاومت بالا و کیفیت ساخت مطلوب آن ها می باشد. این ویژگی ها باعث شده است تا محصولات این شرکت در سراسر جهان پر فروش باشند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =