مقالات

بررسی پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی

بررسی پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی

این روز ها با گسترش صنایع مختلف، کاربرد پمپ های هیدرولیک در صنعت راه سازی و… بسیار بیشتر از گذشته شده است. پمپ هیدرولیک بر روی تجهیزات، ماشین آلات راهسازی و یا تجهیزات معادن مانند بیل مکانیکی، لودر، تریلی، بولدوزر، کامیون، گریدر، دامپتراک و … نصب می شود. پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی و پمپ مینی بیل مکانیکی از پرکاربرد ترین پمپ های هیدرولیک به حساب می آیند. در این مقاله به طور اختصاصی به بررسی پمپ های هیدرولیک بیل مکانیکی پرداخته شده است.

 

پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی

 

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی از پمپ های بسیار مهم و کاربردی در صنایع می باشد. با در نظر گرفتن نقش بسیار مهم سیستم های هیدرولیکی در صنعت مدرن، وجود چنین پمپ هایی با فشار و توان گوناگون، بسیار ضروری می باشد. معمولا چنین پمپ هایی به عنوان قلب و هسته اصلی سیستم هیدرولیکی شناخته می شوند. این پمپ ها می توانند انرژی مکانیکی تولید شده توسط موتور های الکتریکی، فرآیند احتراق و …. را به انرژی هیدرولیکی تبدیل کنند.
به عبارت دیگر اساس کار پمپ های هیدرولیکی بر مبنای تغییر سیکل هیدرولیکی و یا نیوماتیکی انرژی سیال می باشد. به کمک پمپ های هیدرولیکی، این انرژی افزایش می یابد و در مکان مورد نیاز، به کار مطلوب تبدیل می شود. عملکرد بخش های مکانیکی پمپ هیدرولیکی، موجب ایجاد خلا نسبی می شود و فشار این فضا، سیال را وادار به حرکت می کند. در نهایت سیال به سمت مجرای ورودی هدایت می شود و به وسیله پمپ به دیگر بخش های مدار هیدرولیک فرستاده می شود.
صنعت هیدرولیک، مرجع خرید انواع پمپ های هیدرولیکی است و برای آشنایی بیشتر با محصولات و ثبت سفارش خود می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

 

انواع پمپ های هیدرولیکی در صنعت

به طور کلی می توان پمپ های هیدرولیکی را در دو گروه دسته بندی کرد:
1. پمپ هیدرولیکی با جابجایی غیر مثبت
2. پمپ هیدرولیکی با جابجایی مثبت

 

پمپ هیدرولیک با جابجایی غیر مثبت:

این پمپ ها، در برابر فشار های بالا، چندان قوی نیستند و تحمل زیادی ندارند. به همین دلیل در صنعت هیدرولیک کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر برای منتقل کردن سیال از نقطه ای به نقطه ای دیگر استفاده می شوند. به طور کلی پمپ های هیدرولیکی با جابجایی غیر مثبت، برای سیستم های فشار پایین و جریان بالا مورد استفاده قرار می گیرند. حداکثر تحمل فشار این پمپ ها به 250 psi تا 3000 psi محدود می شود. سانتریفیوژ یا همان پمپ گریز از مرکز یک نمونه ی بسیار کاربردی از پمپ های هیدرولیکی با جابجایی غیر مثبت به حساب می آید.

 

پمپ هیدرولیک با جابجایی مثبت:

این پمپ ها توان بالاتری در مقایسه با نمونه های قبلی دارند. پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی به علت توان بالا و قابلیت های بسیار خود، در این دسته بندی قرار داده می شود. در چنین پمپ هایی به ازای هر دور چرخش محور، میزان مشخصی از سیال به سوی بخش خروجی هدایت می شود. این پمپ ها قابلیت غلبه بر فشار خروجی و اصطکاک را نیز دارند. این نمونه از پمپ ها مزایای بسیاری نسبت به پمپ هایی با جابجایی غیر مثبت دارند؛ مانند ابعاد مناسب و کوچکتر، انعطاف پذیری مطلوب، بازده حجمی بالا، قابلیت کار در فشار های بسیار زیاد و… این پمپ ها در سه گروه پیستونی، پره ای، دنده ای دسته بندی می شوند.

برای انتخاب پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی مناسب، لازم است تا با عملکرد و بخش های مختلف آن آشنا شوید. در ادامه اجزا و عملکرد این پمپ بررسی شده است.

 

بررسی نمونه های مختلف پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی در صنعت

پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی می تواند فشار های بسیار بالا را تحمل کند و همچنین می تواند لیتراژ زیادی به سیستم بدهد. به طور کلی ساختار این پمپ ها شامل دو قسمت اصلی می باشد. بخش اول از جک های بالابر، استیک و خالیکن تشکیل شده است و بخش دوم شامل گردون بیل می باشد.

 

 

پمپ هیدرولیک کوماتسو، پمپ هیدرولیک کاترپیلار، پمپ هیدرولیک هیوندای از بهترین نمونه های موجود در بازار هستند.
پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی کوماتسو، محصول شرکت کوماتسو ژاپن می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین تولید کنندگان بیل مکانیکی و بولدوزر در دنیا است. این شرکت در سال 1917 در شهر توکیو تاسیس شده است.

پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی کاترپیلار، به عنوان یک نمونه بسیار محکم و با کیفیت شناخته می شود. کمپانی کاترپیلار، یکی از ابر شرکت های تولید ماشین آلات صنعتی در آمریکا می باشد. محدوده فعالیت کاترپیلار، جهانی است و تولیدات این مجموعه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. این شرکت محصولاتی چون بولدوزر، توربین گازی، جرثقیل، لوکوموتیو ها و … را تولید و صادر می کند.

 

پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی

 

استاندارد ساخت پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی شرکت کاترپیلار، بسیار بالا می باشد و این محصولات از بهترین نمونه های موجود در بازار به حساب می آید.
برای ثبت سفارش و خرید پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی می توانید با کارشناسان صنعت هیدرولیک تماس بگیرید.
پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی هیوندای نیز یکی دیگر از نمونه های با کیفیت و مقاوم می باشد که از فروش نسبتا بالایی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *