مقالات

در انتخاب سیلندر هیدرولیک به چه نکاتی توجه کنیم؟

سیلندر هیدرولیک

 سیستم هیدرولیک از اجزای مختلفی شامل پمپ هیدرولیک، سیال هیدرولیک، سیلندر و اتصالات تشکیل شده است. سیلندر هیدرولیک بخشی از این سیستم است که نقش یک عملگر داشته و قدرت و حرکت از طریق آن انتقال می یابد. در هنگام بستن یک سیستم هیدرولیک، اینکه شما تمام اجزا را مناسب با نکات مهندسی و توان مدنظر از آن سیستم انتخب کرده باشید بسیار مهم است. در ادامه تمام نکاتی که باید در هنگام انتخاب سیلندر هیدرولیک مناسب سیستم مدنظرتان رعایت کنید را آورده ایم.

سیلندرهیدرولیک چیست؟

تجهیزات مکانیکی تنوع بسیار زیادی دارند که یکی از آنها سیلندر هیدرولیکی نام دارد. این وسیله با استفاده از فشار مایع، قدرت حرکتی دارد و از دو قسمت اصلی تشکیل می‌شود. این دو قسمت شامل یک استوانه و یک پیستون هستند که درون استوانه آن یک مایع هیدرولیک قرار دارد. پیستون درون استوانه حرکت کرده و به یک میله وصل است. میله پیستون از یک طرف استوانه خارج شده و به بخشی از ماشین متصل می‌شود.

 با توجه به اینکه سیلندرهای هیدرولیکی تنوع زیادی دارند باید در هنگام انتخاب آنها به نکات مختلفی توجه داشت. زمانی که مایع هیدرولیک وارد استوانه می‌شود پیستون به سمت مخالف حرکت کرده و میله را تکان می‌دهد. حرکت میله می‌تواند به صورت خطی و یا دورانی باشد و با توجه به نوع سیلندر مشخص می‌شود. سیلندرهای هیدرولیکی می‌توانند با انواع مختلفی از فشار و بار سازگار بوده برای مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

نکات مهم در انتخاب سیلندر هیدرولیک

شاید برای شما هم این سوال پیش آید که در انتخاب سیلندر هیدرولیک باید به چه نکاتی توجه داشته باشید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند در انتخاب سیلندر هیدرولیک تاثیرگذار باشند. از این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ظرفیت بارگیری

یکی از نکات مهمی که در هنگام انتخاب سیلندر هیدرولیک باید به آن توجه داشت ظرفیت بارگیری آن است. با توجه به اینکه سیلندر قرار است در چه مکانی مورد استفاده قرار گیرد باید وزن مورد استفاده یا بارگیری آن را مورد توجه قرار داد. سیلندر با توجه به این ظرفیت انتخاب شود.

بیشتر بخوانید   فلو کنترل آتوس ATOS

طول و اندازه سیلندر

طول و اندازه سیلندر هم تاثیر زیادی در انتخاب آن خواهد داشت. با توجه به اینکه می‌توان سیلندر هیدرولیکی را در محیط‌های مختلف استفاده کرد باید بر اساس فضای موجود و نیازهای عملیاتی مختلف یک سیلندر مناسب را انتخاب کرد.

توجه به فشارکاری

با توجه به اینکه فشارهای کاری در صنایع مختلف با یکدیگر متفاوت است. زمانی که بخواهید یک سیلندر هیدرولیکی را انتخاب کنید باید به فشار کاری هم توجه داشته باشید. فشار کاری باید با توجه به توانایی تحمل سیلندر همخوانی داشته باشد. در صورتی که فشار محیط بسیار زیاد باشد سیلندر نمی‌تواند فشار را تحمل کرده و دچار آسیب خواهد شد.

محیط کار

یکی دیگر از نکات مهمی که در هنگام انتخاب سیلندر هیدرولیکی باید به آن توجه داشت محیط کار است. سیلندرها را برای محیط‌های مختلفی تولید می‌کنند. در محیط‌های تمیزتر می‌توان از سیلندرهای استاندارد استفاده کرد که در برابر آلودگی مقاومت زیادی ندارد. در محیط‌هایی که آلودگی زیادی وجود دارد می‌توان از سیلندرهای مقاوم در برابر آلودگی استفاده کرد. با توجه به اینکه سیلندر در چه محیطی مورد استفاده قرار می‌گیرد باید به درستی انتخاب شود تا طول عمر بیشتری پیدا کند.

قیمت و کیفیت

قیمت و کیفیت سیلندرهای هیدرولیکی نیز از عوامل موثر در انتخاب این محصول هستند. هرچه بتوان از یک محصول با کیفیت استفاده کرد دوام و طول عمر آن نیز بیشتر خواهد بود. با توجه به اینکه برای خرید یک محصول با کیفیت باید قیمت بیشتری را پرداخت کرد اما این نکته نیز اهمیت دارد که می‌توانید از طول عمر بالای آن نیز بهره‌مند شوید.

حتماً در هنگام خرید سیلندر به کیفیت آن دقت بسیار زیادی داشته باشید تا این سیلندر طول عمر بالایی داشته باشد. مقاومت در برابر عوامل مختلف از قابلیت‌های سیلندرهای با کیفیت است. هرچه برای تولید سیلندرهای هیدرولیکی از مواد اولیه مرغوب استفاده شود کیفیت آن نیز افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند در برابر شرایط مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

خرید از یک مجموعه معتبر

اگر بخواهید سیلندر هیدرولیکی را به درستی انتخاب کنید باید یک مجموعه معتبر را برای خرید خود در نظر بگیرید. امروزه مجموعه‌های زیادی وجود دارند که محصولات هیدرولیکی مختلف را به فروش می‌رسانند. با توجه به تنوع بالای تولید سیلندرهای هیدرولیکی باید محصولی را برای خود انتخاب کنید که دارای کیفیت بالا باشد و به صورت اورجینال در اختیار شما قرار گیرد. یک مجموعه معتبر این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بهترین سیلندر را با اصالت کالا خریداری کنید. اگر شما یک مجموعه معتبر را برای خرید خود انتخاب کنید این مجموعه محصول شما را بدون واسطه و با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار خواهد داد. در هنگام انتخاب سیلندر هیدرولیکی می‌توانید از مشاوره نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید   تزریق پلاستیک چیست؟ مواد اولیه و نحوه کار دستگاه تزریق پلاستیک

 

سخن پایانی 

در این مقاله سعی کردیم به مهمترین نکاتی که باید در هنگام انتخاب و خرید سیلندر هیدرولیک به آن توجه کنید، اشاره کنیم. سیلندر هیدرولیک به عنوان بخشی از سیستم هیدرولیک مانند پمپ هیدرولیک، باید متناسب با بقیه اجزای سیستم انتخاب شود. شما ابتدا متناسب با کاربرد و هدف خود، پمپ هیدرولیک را انتخاب می کنید که ما در “جدول انتخاب پمپ هیدرولیک” انواع پمپ ها با مشخصات کاری و محدوده های کاری آن ها را معرفی کرده ایم و میتوانید با مراجعه به آن پمپ مناسب با کاربرد خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب پمپ مناسب باید به انتخاب دیگر اجزای سیستم هیدرولیک خود بپردازید.

در صورتی که جهت انتخاب اجزای مناسب سیستم خود نیاز به راهنمایی دارید میتوانید با کارشناسان صنعت هیدورلیک تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 7 =