الکتروموتور

نحوه کارکرد الکتروموتور

 

(electromotor) ماشین الکترو مکانیکی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. به عبارت دیگر دستگاه هایی که نیروی چرخشی تولید می کنند به الکتروموتور معروف هستند. اصل کار  این دستگاه  عمدتاً به برهم کنش میدان مغناطیسی و الکتریکی بستگی دارد. الکتروموتور ها عمدتاً به دو نوع طبقه بندی می شود. موتور AC و موتور DC .موتور AC جریان متناوب را به عنوان ورودی می گیرد، در حالی که موتور DC جریان مستقیم می گیرد.الکترو موتور یا یکی از اجزای اصلی در مدار و سیستمهای هیدرولیک می باشند.که از طریق شافت،به پمپ هیدرولیک وصل میشود.

 


موتورهای الکتریکی به ما اجازه می دهند انرژی مکانیکی را به ساده ترین و کارآمدترین شیوه به دست بیاوییم. بسته به تعداد فازهای عرضه، می توانیم موتورهای تک فاز، دو فاز و سه فاز را پیدا کنیم. و انتخاب یکی یا دیگری بستگی به قدرت لازم خواهد داشت.

اگر شما در یک پروژه درگیر هستید و نمی دانید از چه نوع موتوری باید استفاده کنید، این به شما علاقه مند خواهد شد! در آن در مورد هر موتور و تفاوت های آنها به شما می گویم.


 

الکتروموتور  تک فازی

یک موتور تک فاز یک ماشین دوار با قدرت الکتریکی است که می تواند انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل کند.

با استفاده از یک منبع تغذیه تک فاز کار می کند. آن ها حاوی دو نوع سیم کشی هستند:گرم و خنثی. قدرت آنها می تواند به ۳Kw برسد و ولتاژهای عرضه در یونیسون متفاوت است.

آنها فقط یک ولتاژ متناوب واحد دارند. مدار با دو سیم کار می کند و جریانی که در سراسر آن ها اجرا می شود همیشه یکسان است.


 الکترو موتور سه فازی

موتور سه فاز یک ماشین الکتریکی است که با استفاده از برهم کنش های الکترومغناطیسی، قدرت الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. برخی از موتورهای الکتریکی برگشت پذیر هستند – آن ها می توانند انرژی مکانیکی را به قدرت الکتریکی تبدیل کنند که به عنوان ژنراتور عمل می کنند.

آن ها با استفاده از یک منبع برق سه فاز کار میکنند. آن ها توسط سه جریان متناوب از یک فرکانس  که در لحظات متناوب اوج می گیرد رانده می شوند. آنها می توانند قدرت تا ۳۰۰KW و سرعت بین ۹۰۰ و ۳۶۰۰ RPM داشته باشد.

سه خط هادی برای انتقالاستفاده می شود، اما استفاده نهایی نیاز به کابل های ۴ سیم دارد که با ۳ فاز به علاوه خنثی مطابقت دارد.

three-phase

قدرت الکتریکی سه فاز رایج ترین روش در استفاده در شبکه های الکتریکی در سراسر جهان از آنجا که آن را انتقال قدرت بیشتر است، و آن را می بیند استفاده قابل توجهی در بخش صنعتی است.


نحوه عملکرد موتور DCجهت اطلاع از موجودی و قیمت،با شماره های زیر تماس بگیرید

۶۶۶۸۳۲۶۰

۶۶۶۸۰۹۲۱