hydraulic units

یونیت هیدرولیک

واحدهای قدرت هیدرولیک  یا همان یونیت هیدرولیک (گاهی اوقات به عنوان یک بسته قدرت هیدرولیکی گفته می شود)یک سیستم خودنگهدار است که به طور کلی شامل یک موتور، مخزن سیال، و یک پمپ است. این سیستم به اعمال فشار هیدرولیک مورد نیاز برای موتور, سیلندر, و دیگر بخش های مکمل از یک سیستم هیدرولیک کمک میکند.

یونیت-هیدرولیک

یونیت هیدرولیک یا همان پاور پک هیدرولیک


یونیت هیدرولیک چگونه کار میکند؟

یک سیستم هیدرولیکی مایع محصور را برای انتقال انرژی از منبعی به منبع دیگر به کار می گیرد، و متعاقباً حرکت دوار، حرکت خطی یا نیرو ایجاد می کند. واحد قدرت ، نیرو  مورد نیاز برای این انتقال سیال را فراهم میکند.

بر خلاف پمپ های استاندارد، واحدهای قدرت هیدرولیک از شبکه های فشار چند مرحله ای برای حرکت سیال استفاده می کنند و اغلب دستگاه های کنترل دما را در خود جای می دهند. ویژگی ها و مشخصات مکانیکی یک واحد برق هیدرولیکی نوع پروژه هایی را دیکته می کند که می تواند برای آن ها مؤثر باشد.

برخی از عوامل مهمی که عملکرد یک واحد برق هیدرولیکی را تحت تأثیر قرار می دهند، محدودیت های فشار، ظرفیت قدرت، و حجم مخزن هستند. علاوه بر این، ویژگی های فیزیکی آن، از جمله اندازه، منبع تغذیه، و قدرت پمپاژ نیز ملاحظات قابل توجهی هستند. برای درک بهتر اصول عملیاتی و ویژگی های طراحی در یک واحد قدرت هیدرولیک، ممکن است نگاه کردن به اجزای اساسی یک مدل استاندارد مورد استفاده در سیستم های هیدرولیک صنعتی مفید باشد.


اجزای موتور های هیدرولیک

به طور کلی یک یونیت هیدرولیک شامل چند اجزا مختلف است

۱.پمپ یا موتور یونیت هیدرولیک

۲.آکومولاتور ها

۳.مخازن یا همان تانک ها

۴.فیلترها

۵.کولر و بخاری(برای ایجاد سرمایش و گرمایش)

۶.کنترل کننده های یونیت
انتخاب یک موتور ایده ال برای یونیت هیدرولیک 

منبع قدرت،  مرتبط با اکثر واحدهای قدرت  یونیت هیدرولیک است، که به طور کلی بر اساس سرعت ، مقدار گشتاور  و ظرفیت قدرت آن انتخاب می شود. موتوری که اندازه و قابلیت های آن مکمل موتور  یونیت هیدرولیکی است، می تواند انرژی هدر رفته را به حداقل برسوند و در درازمدت هزینه-کارایی را بالا ببرد.

معیارهای انتخاب موتور با توجه به نوع منبع قدرت متفاوت است. به عنوان مثال، یک موتور الکتریکی دارای یک گشتاور  اولیه بسیار بیشتر از چرخاور عملیاتی خود است، اما موتورهای دیزلی و بنزینی  حتی  سرعت  بیشتری دارند و مقدار نسبتاً ثابتی از گشتاور را در هر دو سرعت بالا و پایین تحویل می دهند.

در نتیجه یک موتور احتراق داخلی ممکن است بتواند یک پمپ لود شده را آغاز کند، اما قدرت کافی برای آوردن آن به سرعت عملیاتی یونیت هیدرولیکی را نداشته باشد.


به طور کلی از موتور الکتریکی یا موتور های احتراق داخلی در این یونیت ها استفاده میشود


قدرت موتور الکتریکی در یونیت هیدرولیک

موتورهای الکتریکی و موتورهای احتراق داخلی مانند موتورهای دیزلی یا بنزینی ویژگی های مختلفی از خود نشان می دهند که ویژگی های مختلف قدرت آن ها را دیکته می کند.

یک موتور الکتریکی سه فاز معمولی توالی عملیاتی خود را با تبدیل روتور آغاز می کند. هنگامی که روتور شتاب می گیرد، سطح گشتاور کمی افت می کند، سپس زمانی که چرخش به یک نرخ دور در دقیقه خاص برخورد می کند، دوباره افزایش می یابد. این افت موقت به عنوان «torque  pull-up» شناخته می شود، در حالی که حداکثر ارزش به عنوان «گشتاور شکست» تعیین شده است.

هنگامی که سرعت روتور از سطح شکست پیشی می گیرد، گشتاور به شدت کاهش می یابد. منحنی گشتاور به سرعت یک موتور الکتریکی بدون در نظر گرفتن ظرفیت قدرت تقریباً یکسان باقی می ماند و معمولاً با سرعت تمام بار اما زیر نقطه شکست اجرا می شود تا هر گونه خطر معطل شدن را کاهش دهد.


موتور بنزینی و دیزلی در یونیت هیدرولیک

موتورهای احتراق داخلی دارای منحنی به سرعت به طور قابل توجهی متفاوت با نوسانات کمتری برای احتراق هستند. به طور کلی موتورهای دیزلی و بنزینی باید در   سرعت های بالاتری عمل کنند تا به گشتاور لازم برای قدرت بخشیدن به یک پمپ دست یابند.

میزان اسب بخار تقریباً دو و نیم برابر بیشتر از یک همتای موتور الکتریکی به طور معمول برای یک موتور احتراق داخلی مورد نیاز است تا به سطوح گشتاور  مورد نیاز برای یک واحد قدرت هیدرولیک برسد.

تولیدکنندگان به طور معمول توصیه می کنند که موتورهای بنزینی یا دیزلی تنها در بخشی از حداکثر قدرت امتیازی خود به منظور طولانی کردن طول عمر موتور به طور مداوم عمل کنند و نگه داشتن گشتاور  زیر حداکثر سطح اغلب می تواند کارایی سوخت را بهبود بخشد.


نمونه یک یونیت هیدرولیک


برای دریافت اظلاعات بیشتر در مورد یونیت و پاور پک و اظلاع از قیمت و موجودی،با شماره های زیر تماس بگیرید

۶۶۶۸۳۲۶۰

۶۶۶۸۰۹۲۱