مقالات

پمپ پیستونی موگ MOOG

پمپ پیستونی موگ MOOG

پمپ پیستونی موگ MOOG آخرین نسل از پمپ های پیستونی شعاعی بهینه شده است تا بالاترین دوام و کمترین میزان نویز را داشته باشد، طراحی منحصر به فرد این سری از پمپ های پیستونی هیدرولیک اثبات کرده برای محیط های خشن و شرایط دشوار کاری مناسبند وبه طور خاص برای  کاربرد در محیط های دارای خطر انفجار طراحی شده اند.

کمپانی موگ Moog تامین کننده پیشرو تولید پمپ پیستونی شعاعی در سراسر جهان است. این محصول قدرتمند برای دهه های گذشته مورد استفاده قرار گرفته است و امروزه در بیش از صد هزار دستگاه مختلف در سراسر جهان کاربرد دارد.


پمپ پیستونی موگ


جهت کسب اطلاع از جزئیات فروش، تامین قطعات و تعمیرات پمپ های پیستونی موگ MOOG با کارشناسان ما در شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید
شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


عملکرد پمپ پیستونی شعاعی Moog RKP

عملکرد پمپ پیستونی موگخط شعاعی پمپ (همچنین به عنوان RKP شناخته می شود)، دامنه ای از پمپ های جابجایی متغیر با کارایی بالا است که برای استفاده در برنامه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس یک مفهوم ثابت، طراحی پمپ پیستونی شعاعی موگ Moog RKP مقاوم در برابر  آلودگی  است که این امر منجر به عمر طولانی و درجه بالایی از قابلیت اطمینان می شود.

زمان پاسخ سریع  و راندمان بالا حجمی منجر به انتخاب اول برای بسیاری از ماشین آلات با نیاز به کنترل جریان و فشار می شود.


پمپ شعاعی

پمپ شعاعی

طراحی انعطاف پذیر و با کارایی بالا، پمپ پیستونی شعاعی Moog RKP راه حل ایده آل برای انواع برنامه های کاربردی صنعتی است. پمپ پیستونی شعاعی Moog RKP در حال حاضر در ماشین آلات برای قالب گیری تزریق، ریخته گری قالب، تجهیزات قالب سازی مانند پرس و رول ها، و همچنین در برنامه های کاربردی هیدرولیک به طور کلی استفاده می شود

در زمینه پردازش پلاستیک و فلز، پمپ پیستونی شعاعی موگ Moog RKP در تجهیزات تولید قطعات پلاستیکی و فلزی برای بسته بندی و صنایع خودرو استفاده می شود. پمپ پیستونی شعاعی موگ Moog RKP در تجهیزات تست، ساخت و ساز، پردازش لاستیک و صنعت معدن نیز  استفاده می شود.

RKP به ویژه برای کاربردهای مناسب است که در آن قدرت، سر و صدای کم و طراحی قوی، همراه با دقت و سرعت مورد نیاز است.


 طراحی پمپ پیستونی شعاعی Moog RKP

پمپ های پیستونی شعاعی موگ Moog RKP از مقادیر سر و صدای کم استفاده می کنند. اندازه های 32 تا 250 دارای یک حلقه توقف هستند. درگاه مکش بزرگ با استفاده از خطوط  بزرگ ،مکش گسترده انجام می دهد. پورت کنترل جبران کننده در اندازه G 1/4 ساخته شده است.

پمپ پیستونی

پمپ پیستونی


مزایای دیگر پمپ پیستونی شعاعی Moog RKP عبارتند از:

پاسخ سریع
طراحی ماژولار فشرده که انتخاب پمپ را مطابق با کاربرد عملی می کند
ویژگی های مکش خوب
ریسک کم فشار ویژگی های زیر RKP در دسترس هستند:

سری فشار متوسط (280 بار (4،000 psi)) و بالا
سری فشار (350 بار (5،000 psi)) برای روغن معدنی

محدودیت جریان مکانیکی
پمپ های چندگانه با نصب دو طرفه
فلنج های مختلف درایو
مناسب برای اکثر روغن های هیدرولیکی مانند روغن معدنی، روغن انتقال، روغن زیست تخریب پذیر و استرهای مصنوعی (HFD)


جهت کسب اطلاع از جزئیات فروش، تامین قطعات و تعمیرات پمپ های پیستونی موگ MOOG با کارشناسان ما در شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید
شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


پمپ پیستونی محوری

پمپ پیستون محوری هیدرولیکی نوع دیگر از پمپ هیدرولیکی می باشد.و در دو نوع پمپ پیستون محوری ثابت و پمپ پیستون محوری متغیر وجود دارد و همچنین خصوصیات ذیل را دارا است:
برای سیستم های هیدرولیک مکانیزه از پمپ های چند پیستونی استفاده می شود. این پمپ های هیدرولیکی می توانند جریان یکنواخت تری از سیال ایجاد کنند. در هیدرولیک از دو نوع پمپ پیستونی شعاعی و محوری استفاده می شود.


در نوع پیستونی محوری هیدرولیک، پیستون ها به صورت موازی با محور اصلی پمپ قرار می گیرند. پیستون ها در پیرامون محور اصلی پمپ و بر روی محیط دایره قرار می گیرند. گردش محور اصلی پمپ سبب می شود که پیستون ها و سیلندر آنها به گردش درآیند.

با تعبیه کردن یک مکانیزم تغییر دهنده ی زاویه ی صفحه ی پشت پیستون ها، می توان حجم جابه جایی یک پمپ را تغییر داد. این مکانیزم در واقع طول کورس حرکت هر پیستون را تغییر می دهد.در این بخش مشخصات پمپ های پیستونی محوری هیدرولیک ارائه شده توسط رکسان پارسیان آمده است.


پمپ های پیستونی جز پمپ های پر فشار هستند که دارای بازده بالایی می باشند. اساس کار پمپ های پیستونی بر اساس حرکت رفت و برگشت پیستون در داخل سیلندرمی باشد که عمل دهش و مکش سیال را در هر حرکت رفت و برگشت انجام می دهد.

بعبارت دیگر پمپ، حرکت دورانی شفت ورودی را به حرکت رفت و برگشتی پیستون تبدیل می کند. معمولا این کار توسط یک صفحه زاویه دار ( سواش پلیت )ثابت یا متغییر انجام می شود.


در این پمپ ها خط مرکزی بلوک سیلندر نسبت به خط مرکزی محور محرک در موقعیت زاویه ای مشخصی قرار دارد. میله پیستون توسط اتصالات کروی به فلنج محور محرک متصل هستند به طوری که تغییر فاصله بین فلنج محرک و بلوک سیلندر باعث حرکت رفت و برگشتی پیستون ها در سیلندر می شود. یک اتصال یونیورسال ( Universal link) بلوک سیلندر را به محور محرک متصل می کند.

پمپ پیستون محوری ,محور بلوک سیلندر ، و محور محرک در امتداد خط مرکزی قرار دارند به هنگا م چرخش بلوک سیلندر ، پیستون ها به جهت پیروی از وضعیت صفحه زاویه گیر حرکت رفت و برگشتی انجام می دهند . مجاری ورود و خروج روغن از طریق صفحه جدا کننده با بلوک سیلندر در ارتباط می باشند .


جهت کسب اطلاع از جزئیات فروش، تامین قطعات و تعمیرات پمپ های پیستونی موگ MOOG با کارشناسان ما در شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید
شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰

دانلود کاتالوگ پمپ پیستونی موگ MOOG

دانلود کاتالوگ پمپ پیستونی شعاعی موگ MOOG    قسمت اول

دانلود کاتالوگ پمپ پیستونی شعاعی موگ MOOG    قسمت دوم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.