پمپ پره ای کاترپیلار CATERPILLAR

پمپ پره ای کاترپیلار CATERPILLAR (به انگلیسی: Caterpillar) شرکت صنایع سنگین آمریکایی است، که در زمینه طراحی و توسعه، مهندسی و ساخت، بازاریابی و فروش موتورهای درون‌سوز، ماشین‌آلات و تجهیزات سنگین فعالیت می‌کند و به‌عنوان بزرگ‌ترین سازنده ماشین‌آلات عمرانی جهان شناخته می‌شود.


در سال ۱۹۲۵ توسط بنجامین هولت و از ادغام شرکت تراکتورسازی سی.ال. بست با شرکت کارخانجات هولت، تأسیس گردید. این شرکت در سال ۲۰۱۸ در فهرست فرچون ۵۰۰ رتبه ۶۵ از بزرگترین شرکت‌های ایالات متحده و در فهرست فرچون جهانی ۵۰۰، رتبه ۲۳۸ از بزرگترین شرکت‌های جهان را به خود اختصاص داد.


دفتر مرکزی کاترپیلار در شهر پئوریا، ایلی‌نوی قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود و یکی از شرکت‌های شاخص اس اند پی ۵۰۰ و نیز میانگین صنعتی داو جونز به‌شمار می‌آید، کاترپیلار با برند CAT و رنگ زرد محصولاتش، شناخته می‌شود.

داستان کمپانی کاترپیلار به اواخر قرن نوزدهم میلادی برمی‌گردد، هنگامی‌که دانیل بست و بنجامین هولت، با روش‌هایی سعی در استفاده از تراکتورهای بخار در مزارع کشاورزی کردند. تا سال ۱۹۰۴ میلادی، این تراکتورهای بزرگ بخار به مدت ۱۴ سال مزارع کالیفرنیا را شخم‌زده‌بودند و گه‌گاهی در خاک‌های نرم مزارع کالیفرنیا، مخصوصأ بعد از بارش باران، گرفتار می‌شدند. خلاص کردن این تراکتورهای عظیم حتی با داشتن اسب بخارهای بالا بسیار مشکل می‌بود.


بنجامین هولد ایده‌ای داشت: چرا این ماشین‌آلات حرکت نکنند؟ در ۲۴ نوامبر سال ۱۹۰۴ میلادی او بلوک‌های چوبی را در اطراف آیدلرهای تراکتور آزمایشی شماره ۷۷ خود نصب کرد. نتیجه باورنکردنی بود و تراکتورهای جدید زاده‌شدند. کمپانی کاترپلار، به خاطر کاترپیلار ۳۰ و کاترپیلار ۶۰ بسیار مشهور شد.

شرکت کاترپیلار در تاریخ ۱۵ آوریل سال ۱۹۲۵ از ادغام کمپانی تولیدی هولت (به انگلیسی: Holt Manufacturing Company) از استاکتون و گس ترکشن کمپانی (به انگلیسی: C. L. Best Gas Traction Company) از سن‌لاندرو، کالیفرنیا تشکیل شد.


فروش سال اول این شرکت، معادل ۱۳ میلیون دلار بود. تا سال ۱۹۲۹ میلادی فروش تا مرز ۵۲ میلیون دلار افزایش یافت و این افزایش تا سال ۱۹۳۰ میلادی کماکان ادامه یافت. کمپانی تولیدی هولت پیشتاز استفاده از زنجیرهای کاترپیلار در جریان جنگ اول جهانی بوده‌است.


جهت خرید و یا دریافت اطلاعات تکمیلی پمپ های پره ای اصل و همچنین تامین قطعات با شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید

شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


بعد از ادغام دو شرکت، کاترپیلار دچار تغییرات بسیاری از جمله بکارگیری موتورهای دیزلی شد. محصولات این کمپانی توسط نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا مشهور شدند. در جریان جنگ جهانی دوم، رشد شرکت کاترپیلار سرعت گرفت و اولین شعبهٔ آن، در خارج از آمریکا در سال ۱۹۵۰ میلادی شکل‌گرفت و آن، شروعی برای تبدیل این شرکت، به یک کمپانی بین‌المللی بود.

محصولات کاترپیلار شامل تراکتورهای زنجیری، بیل‌های هیدرولیکی، لودرهای بک‌هو، گریدر، دامپ تراک، لودر، تراکتورهای کشاورزی، موتورهای دیزلی و گازی و توربین‌های گازی می‌باشد. این محصولات در راه‌سازی، معدن‌کاری، جنگل‌داری، انرژی، حمل‌ونقل و جابجایی مواد، استفاده می‌شوند. بولدوزرهای کاترپیلار در دوران جنگ جهانی اول، نقش حیاتی داشتند.

تراکتورهای بخار در دهه ۱۸۹۰ و اوایل دهه ۱۹۰۰ نسبتاً سنگین بودند که گاهی اوقات وزنی تا ۱۰۰۰ پوند (۴۵۰کیلوگرم) در هر اسب بخار داشتند و اغلب متعلق به ثروتمندان بود، که مربوط به زمین‌های نرم دلتای دره سان جاکویین که از اطراف با استاکتون کالیفرنیا پوشیده شده بود.

بنجامین هولت تلاش کرد تا این مشکل را با افزایش اندازه و عرض چرخ‌ها تا ۲٫۳ متر طول و ۱٫۸ متر عرض حل کند که تراکتوری با ۱۴ متر پهنا تولید کرد. اما همین تراکتورها بطور فزاینده‌ای پیچیده، گران و با نگهداری سخت بودند.

راه حل دیگر که مورد توجه قرار گرفت، خواباندن یک قسمت جاده موقتی در جلوی تراکتور بخار بود. اما این امر نیز وقت گیر، گران بود و با وسایل دیگر در زمین برخورد می‌کرد. هولت به فکر قراردادن قسمت‌هایی اطراف چرخ‌ها افتاد. او چرخ‌هایی را بر ۴۰ اسب بخار (۳۰کیلووات) با موتور هولت بخاری شماره ۷۷ جایگزین کرد، که با مجموعه‌ای از قسمت چوبی پیچ شده به صورت زنجیر است. در روز شکرگزاری، ۲۴ نوامبر در سال ۱۹۰۴ او بطور موفقیت‌آمیزی شخم زمین را در منطقه مرطوب جزیره رابرتز انجام داد.

عکاس شرکت، چارلز کلمنت گزارش کرده بود، که تراکتور مانند کاترپیلار (کرم پیله ساز) حرکت می‌کند و هولت از این تشبیه خوشش آمد و این نام بر روی آن ماند. بعضی منابع گرچه آن را به نام سربازان بریتانیایی در ژوئیه ۱۹۰۷ نسبت دادند. دو سال بعد، هولت تراکتور نیرو گرفته با بخارش را، به ارزش ۵٫۵۰۰ دلار فروخت. هولت حق ثبت اختراع را برای اولین بار برای یک مسیر مستمر عملی برای استفاده از تراکتور در ۷ دسامبر ۱۹۰۷ برای بهبود موتور کششی اش دریافت کرد.


شرکت کاترپیلار آمریکا در زمینه ی ساخت ابزارآلات و ماشین آلات سنگین به عنوان بزرگترین تولید کننده شناخته شده است.

شرکت کاترپیلار که به CAT شناخته می شود، یک شرکت تولید کننده ی ابزار آلات صنایع سنگین در کشور آمریکا واقع در پیوریا، ایلینوی می باشد. این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده در معدن، مورد استفاده در صنایع عمرانی، موتور های گاز سوز، ساخت پمپ هیدرولیک کاترپیلاژ و انواع موتور های دیزلی و درون سوز، در جهان شناخته شده است. شرکت کاترپیلار با داشتن دارایی بیش از ۷۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۹ توانست رتبه ی ۴۴ جهانی را به عنوان بزرگترین تولید کننده ابزار و تجهیزات صنعتی کسب نماید.


پمپ هیدرولیک کاترپیلار

محصولاتی که در شرکت کاترپیلار تولید می شوند شامل: بیل های مکانیکی هیدرولیکی، لودر های بکهو، گریدر، لودر، تراکتورهای کشاورزی، تراکتورهای زنجیری، توربین های گازی و موتور های دیزلی می باشند. از این محصولات در پروژه های راهسازی، عمرانی، معدن کاری، جنگل داری، خاک برداری، انرژی، حمل و نقل و جابجایی مواد و.. استفاده می شود.

محصولات شرکت کاترپیلار به عنوان بزرگترین تولید کننده پمپ هیدرولیک کاترپیلار در سراسر جهان شناخته شده است.


محصولات تولید شده در کاترپیلار

انواع بیل مکانیکی چرخ زنجیری در وزنی معادل ۵.۱ الی ۳۰۰ تن از جمله: بیل های مکانیکی لاستیکی با وزن ۱۳ الی ۲۲ تن. انواع لودر های لاستیکی با حجمی برابر ۶.۰ الی ۳۱ متر مکعب، انواع غلطک ویبره ای آسفالت در وزن ۵.۲ الی ۱۲ و… .


جهت خرید و یا دریافت اطلاعات تکمیلی پمپ های پره ای کاترپیلار Caterpillar اصل و همچنین تامین قطعات با شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید

شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


پمپ هیدرولیک کاترپیلار و کاربرد آن

همان طور که می دانیم پمپ هیدرولیک برای پمپاژ کردن روغن کاربرد دارد و به دوبخش تقسیم می شود. یکی از این بخش ها موتور پمپ گلدانی است و دیگری موتور پمپ کوپلینگ. در پمپ هیدرولیک این که شفت پمپ نسبت به موتور دارای سنتز باشد، حائز اهمیت بسیاری است. اگر این پمپ ها نسبت به موتور سنتز نباشند پس از مدتی موتور پمپ آسیب خواهد دید. این پمپ های هیدرولیکی از نظر توان و فشار در دسته های گوناگونی تقسیم می شوند. مثلا پمپ هیدرولیک دنده ای، پمپ هیدرولیک پره ای، پمپ هیدرولیک پیستونی، پمپ هیدرولیک حلزونی و… .

پمپ هیدرولیک کاترپیلار دنده ای که خود به دو دسته دنده ای خارجی و دنده ای داخلی تقسیم می شود، دارای فشار نسبتا بالا بوده و از نظر قیمت نیز مناسب تر است. این دسته از پمپ های هیدرولیک در دبی های متنوعی ساخته می شوند. با دبی ثابت و دبی متغیر، توان تحمل فشار بالا را داشته و قابل تعمیر هستند. در این پمپ های پیستونی با دبی متغیر، وقتی زاویه پلیت پمپ تغییر می یابد مقدار دبی نیز تغییر می یابد.

پمپ هیدرولیک کاترپیلار حلزونی این پمپ ها دارای شکل مارپیچی بوده و با چرخیدن آن ها روغن مکش می شود. این پمپ ها به شدت کم صدا بوده و همین امر را می توان تنها مزیت این دسته از پمپ ها نامید.

پمپ های صنعتی که برای جابه جایی مایعات به کار می روند بسته به میزان فشار مایع، میزان ارتفاع انتقالی نیز تغییر می یابد. این دسته از پمپ ها در پمپ آب خودرو، پمپ بنزین و.. کاربرد دارند.

در لودر کاترپیلار ۹۷۲M: این لودر که در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است دارای سری M می باشد. سری M از قدرت و گشتاور عظیمی برخوردار است و کار را برای اپراتور و راننده بسیار آسان نموده است. سری M دارای موتور هیبرید( برق + بنزین) می باشد. این سری از مدل ها به دلیل دارا بودن یک برنامه سیستماتیک، میزان بهره برداری از یک لودر را به حداکثر توانایی رسانده است. این مدل از لودر کاترپیلار دارای سوخت کم و تولید گاز های گلخانه ای کمی هستند. در این مدل ۹۷۲M به راحتی می توان قطعاتی همچون زیر بند، پمپ هیدرولیک، موتور پمپ را تعویض نمود. این مدل از لودر دارای قدرت موتوری معادل با ۲۹۹ اسب بخار هستند و ظرفیت مخزن سوخت آنها ۳۱۳ لیتر است.

جهت خرید و یا دریافت اطلاعات تکمیلی پمپ های پره ای کاترپیلار Caterpillar اصل و همچنین تامین قطعات با شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید

شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰

دانلود کاتالوگ پمپ های پره ای کاترپیلار Caterpillar