مقالات

پمپ دنده ای کاساپا CASAPPA

پمپ دنده ای کاساپا CASAPPA


پمپ دنده ای کاساپا CASAPPA شرکت ایتالیایی کاساپا CASAPPA تولید کننده تجهیزات هیدرولیک،انواع پمپ،فیلتر و موتور می باشد.

شعار این کمپانی “اشتیاق ما برای عملکرد بالا در هیدرولیک ما را هدایت می کند” است
این شرکت چند ملیتی بیش از 60 سال پیش توسط Roberto Casappa تاسیس شد و در نسل سوم خود هنوز کاملاً متعلق به خانواده Casappa است.


برای آگاهی بیشتر از نحوه خرید و دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص پمپ های دنده ای کاساپا CASSAPA با کارشناسان ما در شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


محصولات شرکت کاساپا Cassapa:

CASAPPA GEAR PUMPدنده ای CASAPPAدند های CASAPPA


بمب دند ه ای کاساباCASAPPA


دانلود کاتالوگ انواع پمپ های دنده ای و محصولات کاساپا CASAPPA


برای آگاهی بیشتر از نحوه خرید و دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص پمپ های دنده ای کاساپا CASSAPA با کارشناسان ما در شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


اطلاعات انواع پمپ های هیدرولیک کاساپا :

تیپ ها و مدل های پمپ هیدرولیک کاساپا: KP30 – KP40 – ,HDP , PL , PH , WS

پمپ های دنده ای کاساپا با بدنه چدنی و ساختار بسیار دقیق برای فشار های بالا و ارتعاشات چرخشی مناسب میباشد.

سری بدنه چدن به ماشین آلات راه سازی متصل میشوند.

پمپ های بدنه آلومینیومی کاساپا با راندمان و بازدهی بالا برای اتصال به الکتروموتور و در سیستم های صنعتی کاربرد دارد.

با استفاده از دسته‌بندی‌ها و فیلتر کردن پمپ های دنده ای کاساپا ، با توجه به ((دبی و فشار و نحوه نصب)) پمپ کاساپا CASAPPA مناسب را برای سیستم هیدرولیک انتخاب نمایید و اقدام به خرید پمپ نمایید.


پمپ های دنده ای هیدرولیکی کاساپا CASAPPA بر اساس مقدار جابجایی سیال در هر دور چرخش در واحد سی‌سی در دور (cc/min) تقسیم‌بندی می‌شوند که با توجه به سرعت چرخش الکتروموتور یا دیزل‌ژنراتور کوپل‌شده با پمپ ، خروجی بر اساس لیتر در دقیقه (L/min) تعریف می‌شود.

قدم‌های بعدی در انتخاب پمپ هیدرولیک دنده ای کاساپا ، توانایی تحمل فشار باری تامین فشار مورد نیاز سیستم، دبی ثابت و یا دبی متغیر بودن آن و شرایط و نحوه نصب و محل نصب آن می‌باشد.


در هیدرولیک صنعتی و هیدرولیک راهسازی پمپ های هیدرولیک دنده ای مورد استفاده به دو دسته پمپ دنده خارجی و پمپ دنده داخلی (ماه و ستاره) تقسیم بندی می شوند. از این میان پمپ های پوسته آلومینیوم دنده خارجی به علت قیمت مناسب پر مصرف ترین پمپ هیدرولیک می باشند.

پمپ های دنده ای همچنین با پوسته چدن هم تولید می شوند که عمده مصرف پمپ پوسته چدن در ماشین آلات راهسازی نظیر لودرها، بیل بکهو و جرثقیل ها می باشد. پمپ های دنده خارجی در بازه لیتراژ 1 لیتری الی 150 لیتری تولید شده که بر اساس تیپ پمپ و کمپانی سازنده فشار کاری قابل تحمل آنها از 130 بار الی 270 بار می باشد.


اکثر پمپ های هیدرولیک دنده داخلی با پوسته چدن تولید می شوند، پمپ پوسته چدنی بیشتر در سیستم هایی مانند دستگاه های تزریق پلاستیک که فشار کاری آنها بالا است به کار گرفته می شود.

از مزایای پمپ دنده داخلی نسبت به پمپ دنده خارجی می توان به عمر کاری بالاتر و صدای تولیدی بسیار پایین اشاره کرد. قیمت پمپ دنده داخلی نسبت به پمپ دنده خارجی بالاتر بوده و این پمپ ها در بازه لیتراژ 6 لیتر الی 400 لیتر تولید شده و فشار کاری 250 الی 330 بار متفاوت است. در ادامه قیمت انواع پمپ دنده ای را در اختیار شما قرار خواهیم داد .


پمپ هیدرولیک دنده ای :
پمپ های دنده ای جزء پمپ های جا به جایی مثبت می باشند. این پمپ ها دارای یک پوسته هستند که درون آن ها دنده های نزدیک به یکدیگر قرار می گیرند و همین باعث حرکت سیال می شود. حرکت اصلی این پمپ ها به صورت چرخشی است و حرکت رفت و برگشتی ندارند .

پمپ های دنده ای دارای دو چرخ دنده می باشند که این چرخ دنده ها در یکدیگر درگیر شده و در نهایت سیال را پمپاژ می کند. از بین این چرخ ها یکی محرک است و باعث می شود تا چرخ دنده دیگر به حرکت درآید.


پمپ های دنده ای به دو گروه پمپ های دنده ای خارجی و داخلی تقسیم بندی می شوند.

پمپ هیدرولیک دنده ای خارجی :
این پمپ ها جزء ساده ترین پمپ ها هستند و به دلیل نحوه قرار گیری چرخ دنده ها به این نام یاد می شوند. همچنین به دلیل طول عمر بالا ، قابلیت پمپاژ وسیع ، قیمت پاین در دسته پر مصرف ترین پمپ ها قرار میگیرند.


مزایای پمپ های هیدرولیک دنده خارجی
1. قیمت مناسب و ارزان

2. کارکرد مداوم و بی سر و صدا

3. قابلیت پمپاژ سیالات با ویسگوزیته مختلف

4. قابلیت ساخت با متریال مختلف

5. کارایی بالا و دقت در عملکرد


معایب پمپ دنده ای :
1.وجود ذرات خارجی و معلق در سیال باعث سایش و آسیب به دستگاه و همچنین اختلال در عملکرد آن می شود.

2. در نوع بوشی ، یاتاقان ها عموما با سیال در تماس بوده و باعث بروز مشکل می شود.

کاربرد پمپ های هیدرولیکی دنده ای خارجی :
استفاده در سیستم های هیدرولیکی ماشین آلات مختلف راهسازی

استفاده در سیستم های هیدرولیک عموما برای ایجاد فشار و سیرکوله روغن


پمپ دنده ای داخلی :
این پمپ هیدرولیک دنده ای بسیار پر کاربرد خودمکش می باشد و قابلیت چرخش در هر دو جهت برای پر و خالی کردن را دارد. این پمپ قابلیت پمپاژ سیالات با ویسکوزیته های بسیار پایین و بالا را دارا می باشد.


مزایای پمپ دنده هیدرولیک داخلی :
1. ایجاد جریان آرام ، یکنواخت و بدون پالس

2. امکان کارکرد خشک

3. قابلیت مکش بالا

4. تعمیر و نگهداری آسان

5. قابلیت چرخش در دو جهت

6. قابلیت پمپاژ رنج وسیعی از سیالات و هر ویسکوزیته ای

از معایب این پمپ های داخلی می توان به محدودیت در سرعت دورانی و ایجاد فشار در حد کم و متوسط اشاره کرد.


پمپ های هیدرولیک دنده ای امروزه استفاده گسترده ای در صنعت دارند . در ادامه به دلایل این محبوبیت می پردازیم :

1. ساختمان ساده و محکم پمپ دنده ای

2. صرفه اقتصادی در ساخت پمپ دنده ای

3. مکش مطلوب پمپ دنده ای

4. تاثیر کم آلودگی بر کاربرد پمپ دنده ای

5. عدم نیاز پمپ دنده ای به جایگاه نصب با شرایط خاص

6. محدوده سرعت دورانی مجاز بزرگ در پمپ دنده ای

7. اطمینان پذیری کاری بالا حتی در سخت ترین شرایط

نکات اولیه برای کار با پمپ های هیدرولیک دنده ای :

1. در تمامی مراحل کاز به تمیزی قطعات توجه کنید.

2. مقداری روغن گریس آماده داشته باشید.

3. ابزار مناسب در دسترس باشد تا دسترسی آسان و سریعی داشته باشد.

4. همیشه از تماس وسایل تیز و فلزی با سطوح داخلی و قطعات جلوگیری گردد تا صدماتی وارد نشود.

5. قبل از مونتاژ اول جهت گردش شفت را مشخص کنید. سپس باقی قطعات را به نحوی قرار دهید تا در هنگام مونتاژ قطعات جدا شده بتوانند در جای خود قرار گیرند.


نحوه کار پمپ هیدرولیک دنده ای :

پمپ دنده ای با خار به چرخ دنده محرک پمپ هیدرولیکی متصل می باشد وچرخ دنده هرزگرد با چرخ دنده محرک درگیر است و هر دور ا می چرخاند . دندانه های چرخ دنده های درگیر با هم دریچه های ورودی و خروجی پمپ دنده ای را نسبت به هم آب بندی می کنند .

با این چرخش ، دندانه های دو چرخ از هم باز می شود . باز شدن دندانه ها مانند یک مکش و انبساط حجمی که به وجود آورده سبب می شود سیال در اثر فشار هوای مخزن به درون پمپ رانده شود.

این سیال سپس در فضای خالی بین دندانه های چرخ دنده ها و بدنه ی پمپ دنده ای به طرف دریچه خروجی پمپ هدایت می گردد. در این حالت دو چرخدنده به هم نزدیک می شود و باعث خروج سیال می شود.


برای آگاهی بیشتر از نحوه خرید و دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص پمپ های دنده ای کاساپا CASSAPA با کارشناسان ما در شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


صنعت_هیدرولیک فروشگاه_صنعت_هیدرولیک شرکت_صنعت_هیدرولیک کمپانی_صنعت_هیدرولیک پمپ_هیدرولیک فروش_پمپ_هیدرولیک فروش_محصولات_هیدرولیک فروش_قطعات_هیدرولیک خرید_پمپ_هیدرولیک خرید_لوازم_هیدرولیک خرید_پمپ_هیدرولیک_قطعات خرید_آنلاین_پمپ_هیدرولیک فروش_آنلاین_پمپ_هیدرولیک پمپ_هیدرولیک_دنده_ای پمپ_هیدرولیک_دنده_ای_کاساپا خرید_پمپ_هیدرولیک_کاساپا فروش_پمپ_هیدرولیک_کاساپا پمپ_هیدرولیک_چدنی پمپ_هیدرولیک_آلمینیوم پمپ_هیدرولیک_کاساپا_CASAPPA CASAPPA پمپ_کاساپا کمپانی_کاساپا شرکت_کاساپا

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.