مقالات

پمپ دنده ای رکسروت REXROTH

پمپ دنده ای رکسروت REXROTH

پمپ دنده ای رکسروت REXROTH شرکت بوش رکسروت (به آلمانی: Bosch Rexroth AG) در سال ۲۰۰۱ میلادی از به هم پیوستن بخش اتوماسیون گروه روبرت بوش (Robert Bosch GmbH تأسیس ۱۸۸۶ میلادی) و مانسمان رکسروت (Mannesmann Rexroth GmbH تأسیس ۱۷۹۵ میلادی) تأسیس گردید.

کمپانی بوش رکسروت در سال 2001 به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ بوش تاسیس شد و هم اکنون در شهر لور آلمان قرار دارد. شرکت Rexroth آلمان در بخش های مختلفی شروع به تولید محصولات صنعتی کرد که در زمینه هیدرولیک صنعتی و هیدرولیک راهسازی انواع شیر برقی های هیدرولیکی، پمپ های مختلف هیدرولیکی دنده ای، کارتریجی و پیستونی را تولید می کند. تجهیزات هیدرولیکی تولیدی رکسروت آلمان همواره دارای بالاترین کیفیت بوده که مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است.

از مطرح‌‌ترین تولید‌کننده‌های محصولات هیدرولیکی و انواع پمپ هیدرولیک در سطح جهانی که دارای وسیع‌ترین رنج اقلام هیدرولیکی نیز می‌باشد گروه مهندسی صنعتی بوش رکسروت Bosch Rexroth می‌باشد. هرچند شرکت صنعتی بوش‌ رکسروت Bosch Rexroth علاوه بر پمپ هیدرولیک رکسروت در شاخه‌های دیگر صنعتی نیز فعالیت عمده می‌نماید و از این حیث نیز کاملا در سطح بین المللی ممتاز می‌باشد و رقم فروش محصولات آن تنها در سال ۲۰۰۸ میلادی ۸.۳ billion$ دلار بوده اما بنا به اعلان سایت رسمی شرکت بوش رکسروت Bosch Rexroth زمینه محصولات هیدرولیکی و انواع پمپ هیدرولیک رکسروت شاخه کلیدی کمپانی آلمانی بوش رکسروت Bosch Rexroth بوده و این به‌معنای اهمیت فوق العاده صنعت هیدرولیک در بین دیگر تکنولوژی‌ها می‌باشد.


جهت کسب اطلاع از جزئیات فروش، تامین قطعات و تعمیرات پمپ های دنده ای رکسروت REXROTH با کارشناسان ما در شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید
شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


به دلیل کیفیت بالا و تنوع کاربردی در صنایع و کارخانجات داخلی پمپ هیدرولیک بوش رکسروت در مدارهای هیدرولیکی گوناگون به وفور یافت و استفاده می‌شود.

شرکت بوش رکسروت Bosch Rexroth در سال ۲۰۰۱ میلادی از ادغام دو شرکت بزرگ و قدیمی مانسمان رکسروت Mannesmann Rexroth و بوش Bosch بوجود آمد و مقر اصلی آن در آلمان می‌باشد.


اکنون محصولات برندهایی نظیر هیدروماتیک Brueninghaus Hydromatik، ایندرامات Indramat، لوهمان Lohmann در زمینه انوع پمپ هیدرولیک هیدروماتیک و یا دیگر محصولات هیدرولیک توسط شرکت بوش رکسروت پوشش داده شده و مدل نامبر یا MNR آن به‌طور کامل معادل کدینگ پمپ هیدرولیک بوش رکسروت می‌باشند.


گروه بوش رکسروت (Bosch Rexroth AG) زیرمجموعه صنعتی شرکت روبرت بوش (Robert Bosch GmbH) آلمان می‌باشد که در تمامی فناوری‌های مرتبط با حرکت و کنترل شامل :

هیدرولیک صنعتی
درایوهای الکتریکی و سیستم‌های کنترل
تکنولوژی مونتاژ و حرکت خطی پنوماتیک
آموزش و خدمات فنی‌مهندسی
و هیدرولیک ماشین‌آلات متحرک فعالیت می‌نماید.


جهت کسب اطلاع از جزئیات فروش، تامین قطعات و تعمیرات پمپ های دنده ای رکسروت REXROTH با کارشناسان ما در شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید
شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


پمپ های دنده ای رکسروت در دو نوع دنده داخلی و دنده خارجی تولید میشوند

دانلود کاتالوگ پمپ هیدرولیک دنده داخلی رکسروت REXROTH


پمپ دنده داخلی رکسروت

پمپ دنده ای داخلی هیدرولیکی در برند های مختلفی قابل تامین است.مدل های پمپ دنده ای داخلی رکسروت شامل PGF , PGH-2X , PGH-3X , PGP می باشند
شرکت رکسان پارسیان در حال حاضر توانایی ارائه این مدل ها از پمپ دنده ای Rexroth را دارا می باشد.

داخل پمپ دنده ای، دو چرخ دنده در مخالف یکدیگر حرکت می کنند که اولی به شفت موتور وصل بوده و دومی چرخ دنده هرز گرد می باشد. سیال از محفظه ورودی به پمپ وارد شده و از میان دندانه های چرخدنده ها و جداره محفظه پمپ انتقال پیدا می کند. به جهت فاصه های خیلی کم، سیال از مرکز پمپ نمی تواند عبور کند. به همین دلیل دو جریان مجدد با هم ادغام شده و به طرف خروجی پمپ رانده می شوند.

پمپ های دنده ای می توانند در هر دو سمت عمل کنند و این خصوصیت قابل توجهی در برخی از سیستم ها است. بخاطر اینکه یاتاقان های این پمپ دنده فقط از یک جهت، (جهت فشار پمپ خروجی) زیر بار قرار دارند، پمپ های نامتوازن نامیده می شوند. به همین دلیل این پمپ ها به صورت نامتناسب و فقط از یک سمت، تمایل به سایش دارند.


در پمپ دنده ای داخلی یک چرخ دنده محرک خارجی داخل یک چرخ دنده حلقه‌ای داخلی قرار گرفته است. زمانیکه چرخدنده‌ها شروع به چرخیدن می کنند دندانه‌ها از هم فاصله می گیرند و مکش اتفاق می‌افتد آنگاه سیال وارد پمپ می‌شود. چرخدنده‌ها به صورت دیواره‌ای هلالی‌شکل آب‌بندی می‌شوند. پمپ دنده ای داخلی را میتوان کم‌بازده‌ترین نوع پمپ‌های هیدرولیک نامید ولی به دلیل لقی بیشتر نسبت به دیگر نوع پمپ ه تحمل خوبی در برابر آلودگی سیال هیدرولیک دارند. ماکزیمم فشار کاری این پمپ‌ دنده ای ۱۴۰ تا ۲۰۰ بار می‌باشد و حجم‌ آنها قابل‌تنظیم نمی باشد.

از دلایل برتری پمپ دنده ای می توان به مکش بسیار مناسب پمپ دنده ای در دور ثابت .آلودگی تاثیر بسیار کمی در کارکرد پمپ دنده ای دارد.بی نیاز بودن پمپ دنده ای به شرایط و جایگاه خاصی جهت نصب.مکانیزم ساده و مستحکم پمپ دنده ای و… اشاره نمود.


جهت کسب اطلاع از جزئیات فروش، تامین قطعات و تعمیرات پمپ های دنده ای رکسروت REXROTH با کارشناسان ما در شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید
شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


انواع پمپ های دنده داخلی رکسروت REXROTH

پمپ دنده ای داخلی رکسروت PGFپمپ دنده ای داخلی PGF

PGF

 پمپ دنده ای داخلی PGF

 دبی ثابت

 فشار ماکزیمم 250bar

 سایز 1.7 تا 40


پمپ دنده ای داخلی PGH-2X

پمپ دنده ای داخلی رکسروت PGH-2X

PGH-2X

 پمپ دنده ای داخلی PGH-2X

 دبی ثابت

 فشار ماکزیمم 350bar

 سایز 5.2 تا 16


پمپ دنده ای داخلی رکسروت  PGH-3Xپمپ دنده ای داخلی PGH-3X

PGH-3X

 پمپ دنده ای داخلی PGH-3X

 دبی ثابت

 فشار ماکزیمم 350bar

 سایز ماکزیمم 250cm3


پمپ دنده ای داخلی رکسروت PGPپمپ دنده ای داخلی PGP

PGP

 پمپ دنده ای داخلی PGP

 دبی ثابت

 فشار ماکزیمم 350bar

 سایز ماکزیمم 32cm3


دانلود کاتالوگ پمپ هیدرولیک دنده خارجی رکسروت REXROTH


پمپ دنده ای خارجی رکسروت

پمپ دنده ای خارجی هیدرولیکی رکسروت در برند های مختلفی قابل تامین است.پمپ دنده ای خارجی رکسروت شامل سری های B , F , G , J , N , S , T , U می باشد.
پمپ دنده ای ساختارش بدین گونه است که یک چرخ دنده محرک خارجی درون یک چرخ دنده حلقه‌ای داخلی قرار گرفته است. زمانیکه چرخ دنده‌ها در حال چرخیدن هستند دندانه‌ها از هم فاصله می گیرند و مکش رخ می دهد و سیال داخل پمپ می‌شود. چرخ دنده‌ها دیواره‌ای به صورت هلالی‌شکل آب‌بندی می‌شوند. این پمپ‌ها در اصل کم‌بازده‌ترین نوع پمپ‌های هیدرولیک هستند و همچنین تحمل خوبی در برابر آلودگی سیال هیدرولیک دارند . بیشترین فشار کاری این پمپ‌ها بین۱۴۰ تا ۲۰۰ بار می‌باشد و حجم‌شان قابل تنظیم شدن نمی باشد.


شرکت رکسروت در حال حاضر می تواند این نوع مدل ها از پمپ دنده ای خارجی را ارائه دهد.
جهت جا به جا کردن و همچنین پمپاژ مایعاتی که دارای وزن حجمی بسیار بالا و فشار زیادی می باشند معمولا از پمپ های دنده ای استفاده می کنند در اصل از دلایل طراحی این نوع پمپ ها همین کاربردشان است.

پمپ های دنده ای هر نوع مایعاتی را جابه جا و پمپاژ نمی کنند باید مایعات دارای موادی باشند که ناخالص و یا خورنده نباشد.و این مایعات از خاصیت روغنکاری برخوردار باشند.


پمپ های دنده خارجی می توانند به صورت دنده های تک یا دوتایی (دو مجموعه از چرخ دنده ها) با چرخ دنده های چرخشی (نشان داده شده) ، مارپیچ و هرینگ بون تنظیم شوند. چرخ دنده های حلزونی و شاه ماهی باریک معمولاً جریان نرم و روان تری نسبت به چرخ دنده های چرخشی ارائه می دهند ، اگرچه همه نوع دنده ها نسبتاً صاف هستند. پمپ های دنده خارجی با ظرفیت بزرگ معمولاً از چرخ دنده های مارپیچ یا هرینگ باند استفاده می کنند. پمپ های دنده خارجی کوچک معمولاً با سرعت 1750 یا 3450 دور در دقیقه کار می کنند و مدل های بزرگتر با سرعت حداکثر 640 دور در دقیقه کار می کنند.


انواع پمپ های دنده خارجی رکسروت REXROTH:

پمپ دنده ای خارجی رکسروت سری Jپمپ دنده ای خارجی سری J
SERIES J
پمپ دنده ای خارجی سری J
ماکزیمم جابه جایی 16cm3/rev


پمپ دنده ای خارجی رکسروت سری Gپمپ دنده ای خارجی سری G

SERIES G

 پمپ دنده ای خارجی سری G

 جابه جایی ماکزیمم 100cm3/rev


پمپ دنده ای خارجی رکسروت سری Fپمپ دنده ای خارجی سری F

SERIES F

 پمپ دنده ای خارجی سری F

 ماکزیمم جابه جایی 63Cm3/rev


پمپ دنده ای خارجی رکسروت سری Bپمپ دنده ای خارجی سری B

SERIES B

 پمپ دنده ای خارجی سری B

 ماکزیمم فشار 250bar

 ماکزیمم جابه جایی 7.1Cm3/rev


 

پمپ دنده ای خارجی سری U

پمپ دنده ای خارجی رکسروت سری U

SERIES U

 پمپ دنده ای خارجی سری U

 ماکزیمم جابه جایی 63cm3/rev


پمپ دنده ای خارجی سری T

پمپ دنده ای خارجی رکسروت سری T

SERIES T

 پمپ دنده ای خارجی سری T

 ماکزیمم جابه جایی 36cm3/rev


پمپ دنده ای خارجی سری S

پمپ دنده ای خارجی رکسروت سری S

SERIES S

 پمپ دنده ای خارجی سری S


پمپ دنده ای خارجی رکسروت سری Nپمپ دنده ای خارجی سری N

SERIES N

 پمپ دنده ای خارجی سری N

 ماکزیمم جابه جایی 36cm3/rev


جهت کسب اطلاع از جزئیات فروش، تامین قطعات و تعمیرات پمپ های دنده ای رکسروت REXROTH با کارشناسان ما در شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید
شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.