مقالات

پمپ دستی فشار پایین

پمپ دستی فشار پایین

پمپ دستی هیدرولیک یکی از ساده ترین انواع پمپ های هیدرولیک می باشد که از آن در اکثر صنعت ها استفاده می شود و نیرو ایجاد می کند. یکی از خصوصیات بارز پمپ دستی هیدرولیک این است که امکان جا به جا شدن دارد و همچنین برای کار کردن به برق نیاز ندارد.


همچنین پمپ دستی هیدرولیک بسیار سبک می باشد و این خاصیت به خاطر جنس آلومینومی آن است. این نوع از پمپ ها در مقایسه با سیستم های مشابه و همچنین پمپ های برقی از قیمت مناسب تری برخوردار می باشند. امروزه در بین کاربران پمپ دستی هیدرولیک عملکرد و توانایی خود را نشان داده است.


پمپ دستی هیدرولیک با کمک جک هیدرولیکی به بالا نگه داشتن یک شی کمک می کند و با این عمل آن وسیله یا شی می تواند حرکت کند و جا به جا شود. یکی از نکاتی که در پمپ های دستی بسیار با اهمیت است، شیر یک طرفه آن است که در مکش نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. در شرایطی که مکش پمپ از بین رود، عملکرد پمپ دستی هیدرولیک در سیال دچار مشکل خواهد شد.

وظیفه اصلی پمپ دستی هیدرولیک ، انرژی دادن به داخل سیال ها از پمپ می باشد. در زمان های قدیم بیشتر از پمپ های دستی هیدرولیک استفاده می شد. می توان یک نمونه بارز این نوع از پمپ ها را در پمپ بنزین ها نیز مشاهده کرد.

پمپ دستی فشار پایینپمپ دستی فشار پایینپمپ دستی فشار پایین

جهت کسب اطلاع از جزئیات خرید، فروش، تامین قطعات و تعمیرات انواع پمپ های هیدرولیک دستی فشار پایین با کارشناسان ما در شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید
شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


انواع پمپ دستی هیدرولیک
۱ .سر راهی
۲ .مخزن دار
۳ .کارتریجی


پمپ های هیدرولیک دستی از جمله پمپ هایی می باشند که با کمک نیروی انسانی و مزیت مکانیکی به منظور انتقال مایعات یا هوا از یک مکان به مکان دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است از آنها برای عملیات گوناگون صنعتی، دریایی و آبیاری به صورت وسیع در هر کشور در جهان بکار برده میشود. اغلب از پمپ های دستی در کشورهای در حال توسعه به منظور فراهم کردن منابع آب محلی بکار برده می شود و می توان از آن در چاه های حفاری یا چاه های دستی استفاده نمود.


پمپ دستی از جمله محصولات ساده و کاربردی می باشد که از آن به منظور منقل کردن سیالاتی مثل هوا، روغن و آب بکار برده می شود. این وسیله می تواند به عنوان یک تلمبه کوچک و یک پمپ سیال عمل نماید. به منظور بکارگیری از این پمپ در نقش تلمبه لازم می باشد شلنگ را به نازل پایینی آن وصل نمایید. به این صورت، هوا از طریق نازل بالایی وارد می شود و از شلنگی که در بخش پایین وصل شده، خارج می گردد. به منظور منتقل نمودن مایعات باید به هر دو نازل بالایی و پایینی، یک شلنگ وصل نمایید تا عمل پمپاژ سیال صورت گیرد. به این صورت که سیال از نازل بالایی مکیده می شود و از طریق نازل پایینی پمپاژ می گردد.


در پمپ دستی با جابجایی دسته به سمت بالا و پایین کار مکش و دهش صورت می گیرد. در زمان مکش، سوپاپ خروجی بسته می شود و سوپاپ مکش باز می گردد. در این زمان مایع به درون محفظه سیلندر کشیده می شود و با وارد شدن فشار دسته به سمت مخالف سوپاپ خروجی باز می شود و سوپاپ ورودی بسته می گردد و مایع تحت فشار به سمت سایر بخش ها می رود.


شیر یکطرفه در پمپ دستی، نقش با اهمیت آبندی را در بخش مکش و دهش دارد و در صورتی که به هر علتی آبندی بخش مکش و دهش وجود نداشته باشد، پمپ دستی در زمان کارکرد، توانایی رساندن میزان فشار سیال را به میزان معین شده در کاتالوگ پمپ دستی ندارد.

پمپ دستی یک مجموعه ساده متشکل از یک سوپاپ داخل سیلندر ، یک دسته محرک و یک شیر انتخاب مسیر میباشد. که برای دبی های پایین بطور مثال ۲۵cc و ۴۵cc در هر حرکت تلمبه زدن مورد استفاده قرار میگیرد. فشار قابل تامین توسط این پمپ های دستی با توجه به برندشان ار ۲۵۰ بار تا ۷۰۰ بار میباشد. همچنین نوع دیگر آن برای روغن کاری دستی در سیستم های مکانیکی نصب می‌شود که با فشار خیلی پایین روغن را برای روغن کاری انتقال میدهند .


با توجه حجم کم جابجای این نوع از پمپ های هیدرولیکی دستی اغلب مخازنی کوچک برای آنها در نظر میگیرند که تقریبا از ۰.۵ لیتر تا حداکثر ۵ لیتر میباشد .

این نوع از پمپ های هیدرولیک در انواع سیستم های ساده و کم هزینه و یا مجموعه های آزمایشگاهی و پرس ها و حرکات خطی با سرعت بسیار پایین مورد استفاده قرار میگیرد.

در این دسته انواع پمپ هیدرولیک دستی یک طرفه ، دوطرفه با تامین فشار های مختلف و تامین دبی های مختلف قرار گرفته است.


تقسیم بندی انواع سیلندر بر اساس عملکرد
سیلندر ها را با توجه به عملکرد آنها می توان به دو دسته تقسیم بندی نمود:

سیلندر یک طرفه

اجزاء و نحوه عملکرد سیلندر یک طرفه


سیلندر یک طرفه تنها می توانند در یک جهت اعمال نیرو کنند. پیستون نیز تنها می تواند توسط فنر، نیروی وزن خود پیستون یا با اعمال نیروی خارجی باز گردد. سیلندر یک طرفه اساسا یک سطح موثر دارند.

پمپ های دستی روی یک مجموعه به نام مخزن هیدرولیک قرار میگیرند. این مخزن در ابعاد و اشکال مختلف میتواند ساخته شود.

پمپ هیدرولیک دستی که روی مخزن قرار گرفته است شامل یک دسته بلند میباشد که به کمک آن عمل بالا و پایین رفتن سیلندر داخل پمپ صورت میگیرد.

دقت کنید در مدل پمپ دستی یکطرفه در هر بار پایین آمدن دسته ، سیالی از مخزن مکش شده و به خروجی انتقال میابد.

روی بدنه پمپ دستی یک شیر تعیین مسیر وجود دارد که در باعث تعیین مسیر روغن میشود. این شیر :

در یک وضعیت مسیر پمپ را به خروجی باز میکند

و در وضعیت دیگر مسیر خروجی را به تانک باز میکند.


سیلندر دو طرفه


جهت کسب اطلاع از جزئیات خرید، فروش، تامین قطعات و تعمیرات انواع پمپ های هیدرولیک دستی فشار پایین با کارشناسان ما در شرکت صنعت هیدرولیک تماس بگیرید
شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *