Hydraulic Filters

یک فیلتر هیدرولیکی چه می کند؟

 

فیلتر

فیلتر هیدرولیک

مایع هیدرولیکی مهم ترین بخش هر سیستم هیدرولیکی است. در هیدرولیک هیچ سیستمی بدون حجم مناسبی از مایع هیدرولیک کار نمی کند. همچنین هر گونه تنوع در سطح سیالات، خواص سیالات و غیره. می تواند کل سیستم ما با استفاده از آسیب. اگر مایع هیدرولیکی این اهمیت را داشته باشد، پس اگر آلوده شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

خطر آلودگی مایعات هیدرولیکی بر اساس افزایش استفاده از سیستم هیدرولیک افزایش می یابد. نشت، زنگ، آبشستگی، حفره، مهر و موم آسیب دیده، و غیره… مایع هیدرولیک را آلوده کنید. سپس مایعات هیدرولیک آلوده  مشکلاتی را ایجاد می کنند  که به تخریب، گذرا، و شکست های فاجعه بار طبقه بندی می شوند.


تخریب یک طبقه بندی شکست است که با کند کردن عملیات بر کار عادی سیستم هیدرولیک تأثیر می گذارد. گذرا یک شکست متناوب است که در فواصل نامنظم رخ می دهد. در نهایت، شکست فاجعه بار پایان کامل سیستم هیدرولیکی شماست. مشکلات مایع هیدرولیک آلوده می تواند شدید شود. پس چگونه سیستم هیدرولیک را در برابر مواد زاید مایه هیدرولیک محافظت کنیم؟

تصفیه هیدرولیک مایع تنها راه حل برای از بین بردن مواد  اضافی از مایع در حال استفاده است. فیلتراسیون ذرات با استفاده از انواع فیلترها ذرات مانند فلزات، الیاف، سیلیس، الاستومر ، مواد اضافی را از مایع هیدرولیک حذف خواهد کرد. در این مقاله می توان در مورد فیلترهای هیدرولیکی بیشتر بحث کرد.


فیلتر هیدرولیک چیست؟

filter of hydraulic system

فیلتر هیدرولیک به طور مداوم در سیستم های هیدرولیک برای حذف مواد اضافی از مایع هیدرولیک مورد استفاده قرار میگیرد . این فرایند مایع هیدرولیک را تصفیه خواهد کرد و سیستم را از آسیب های ایجاد شده توسط محتویات ذرات محافظت خواهد کرد.

نوع فیلتر هیدرولیکی برای یک کاربرد خاص بر اساس سازگاری سیال، افت فشار نوع کاربرد، فشار عملیاتی، اندازه، طراحی و غیره انتخاب می شود.


هر سیستم هیدرولیکی شامل برخی از اجزای پایه فیلتر هیدرولیک مانند سر فیلتر، کاسه فیلتر، المنت ها  و دریچه بای پس خواهد بود. هد فیلتر می تواند از اتصالات مختلف اندازه های ورودی/ خروجی باشد.

 کاسه فیلتر در داخل قسمتی قرار دارد که اتصالاتی  با سر فیلتر دارد و با کنترل جریان سیال از المنت ها محافظت خواهد کرد. المنت  به عنوان مهم ترین مولفه ای که محتویات فیلتر را برای از بین بردن کنتامینت ها نگه می دارد در نظر گرفته می شود. دریچه بای پس می تواند یک دریچه امدادی باشد که برای جریان مستقیم مایع هیدرولیک باز می شود در صورتی که فیلتر حاوی رسوب های خاکی باشد.


فیلترهای هیدرولیکی در بخش های مختلف سیستم هیدرولیک قرار دارند، که از ورود ذرات اضافی  به سیستم جلوگیری می کند. فیلترهای هوا، فیلترهای مکش، فیلترهای فشار، فیلترهای بازگشت، و فیلترهای خارج از خط برخی از فیلترهای هیدرولیکی هستند که معمولاً یافت می شوند.

 • فیلتر هوا سیستم تنفس  برای کاربردهای هیدرولیکی در حال بهره برداری است، که هوا را به سمت داخل می کشد و به بیرون خارج میفرستند.
 • فیلتر مکش عملکرد فیلتر پمپ هیدرولیک به عنوان یک جزء تصفیه کننده روغن هیدرولیک است که قبل از پمپ هیدرولیک قرار داده شده است.
 • فیلترهای فشار پس از پمپ هیدرولیک قرار می گیرند و برای رسیدگی به فشار سیستم و نرخ جریان استفاده می شوند.
 • فیلتر برگشت مایع هیدرولیک را قبل از بازگشت به داخل مخزن تصفیه می کند.
 • فیلترهای خارج از خط/چرخش سیستم های فرعی مستقل کوچکی هستند که از یک فیلتر، پمپ، موتور الکتریکی و اتصالات سخت افزاری تشکیل شده اند.


اصل کار اساسی فیلترهای هیدرولیکی به جز فیلتر خارج از خط مشابه است. به طور کلی مایع در سیستم هیدرولیک از طریق ورودی فیلتر هیدرولیک وارد میشود و پس از فیلتراسیون، از طریق پورت خروجی سیستم هیدرولیک خارج می شود.

در نتیجه عملیات مداوم، رسوب ذرات خاکی در خروجی عنصر فیلتراسیون یک دیال فشار در ورودی و خروجی فیلتر تولید خواهد کرد. هنگامی که دریچه امدادی بای پس این اختلاف فشار را حس می کند، شیر با ارسال نشانه ای برای جایگزینی/تمیز کردن فیلتر، مایع را مستقیماً از درگاه به خروجی می فرستد.


چرا از فیلترهای هیدرولیکی استفاده کنید؟

فیلترهای هیدرولیکی عمدتاً در انواع سیستم هیدرولیکی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلترها مزایای زیادی دارند که کار ایمن سیستم هیدرولیک را تضمین می کند. برخی از آن مزایای فیلترهای روغن هیدرولیک در زیر ذکر شده است.

 • از بین بردن وجود ذرات خارجی در مایع هیدرولیک
 • محافظت از سیستم هیدرولیک از خطرات ناشی از مواد ضد ذرات
 • کارایی و بهره وری کلی را بهبود می بخشد
 • سازگار با بسیاری از سیستم هیدرولیک
 • هزینه کم برای تعمیر و نگهداری
 • بهبود زندگی خدمات سیستم هیدرولیک

سیستم هیدرولیکی  فیلتر های DOOSAN


جهت اطلاع از آخرین قیمت های فیلتر های هیدرولیک با شماره زیر تماس بگیرید.

۶۶۶۸۰۹۲۱

۰۹۱۲۵۳۴۶۲۰۱