فیلتر مکش هیدرولیک

فیلتر مکش

فیلتر مکش هیدرولیک

فیلترها و صافی های مکش در سیستم های هیدرولیک برای از بین بردن آلاینده ها از مایعات فرآیند استفاده می شود. حذف آلاینده ها برای محافظت از اجزای حساس سیستم بسیار مهم است. اصطلاحات “ فیلتر مکش “ و ” صافی مکش ” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند ، اما تفاوت اصلی آنها در اندازه آلاینده هایی است که آنها از بین می برند.

 هنگامی که مایع فرآیند از فیلتر یا صافی عبور می کند ، ذرات و آلاینده های آلوده به دام می افتند. هر دو سیستم از یک محیط متخلخل برای از بین بردن آلاینده ها استفاده می کنند ، اما فیلترها معمولاً بسیار ریزتر از صافی ها هستند و توانایی جذب ذرات کوچکتر را دارند.


سیستم های هیدرولیک اغلب چندین فیلتر را در خود جای داده اند. فیلترهایی که بین پمپ و محرک استفاده می شود فیلتر فشار نامیده می شوند ، در حالی که به مواردی که بین اجزای محرک و مخزن استفاده می شود فیلترهای فشار کم یا خط برگشت گفته می شود.

صرف نظر از نوع فیلتر استفاده شده  عملکرد آن با توجه به اینکه آلاینده ها را با توجه به شرایط خاص از بین می برد ، اندازه گیری می شود. به عنوان مثال ، فیلترهای کم فشار برای فشار کاری ۱۰ بار یا کمتر مناسب هستند ، در حالی که فیلترهای سنگین برای کار مداوم در کاربردهای سختگیرانه بافشارهایکم تا متوسط ​​مناسب ترند .


ویژگی های فیلتر مکش هیدرولیک

فیلترهای مکش هیدرولیکی معمولی از ترکیب پلیسه اوج به سبک آکاردئون استفاده می کنند که تقریباً ۳۰٪ از مساحت فیلتر استفاده نشده را به همراه دارد. تمیز کردن این طرح بسیار ناکارآمد و دشوار و گاهی اوقات غیرممکن است.

همه فیلترهای دارای موارد زیر است:


یک طرح چین ریشه و تاج.

 این طراحی منحصر به فرد امکان استفاده ۱۰۰ درصدی از فیلتر را فراهم می کند ، باعث افزایش کارایی و اطمینان از دوام پاکتر و طولانی تر فیلتر می شود. این طرح همچنین عملیات پاکسازی را تسهیل می کند و اجازه می دهد تا فیلتر چندین بار مورد استفاده مجدد قرار گیرد.


سرپوش های انتهایی با طرح اصلی قفل مکانیکی. 

درپوشهای انتهایی برای ساخت کانال مخروطی شعله ور می شوند. کلاهک ، هسته مرکزی و عنصر با عامل اتصال باند رزین اپوکسی دو بخشی با مقاومت بالا ، به عنوان یک واحد یکپارچه عمل می کنند. این ویژگی هنگامی که اجزای فیلتر تحت لرزش یا شوک شدید قرار می گیرد ، از خرابی جدایی جلوگیری می کند.


فیلتر های شرکت DOMS