مقالات

شیر دستی هیدرولیک

شیر دستی هیدرولیک

شیر دستی هیدرولیک ابزار های موجود در صنعت هر کدام پیچیدگی مخصوص به خود را دارند . شیر دستی از نوع محصولاتی است که با سادگی و جزئیات کم نقشی مهم را در سیستم بر عهده دارد! در این مقاله همراه با هیدروپارت به بررسی انواع شیر دستی میپردازیم تا به صورت واضح و جامع  مشخصات فنی و جزئیات محصول را همراه با قیمت شیر دستی هیدرولیک در بازار فروش را بازبینی داشته باشیم و در خلال این توضیحات ، محصولات شیر های هیدرولیکی سایت هیدروپارت را با جزئیات کامل مشاهده می کنید ، پس با ما همراه باشید …

به طور کلی  اگر بخواهیم شیر های صنعتی را دسته بندی کنیم ، 2 گزینه پیش رو داریم :

شیر های دستی هیدرولیک

شیر برقی هیدرولیک


شیر دستی چیست ؟ ( تعریف جامع )

جزئی ساده و جدا نشدنی است که در مسیر اکثر جریان های موجود یک سیستم وابسته به سیال کاربرد دارد که نوع مواد داخل این جریان تعیین کننده نوع این وسیله است . اگر شما به دنبال خرید این محصولات هستید سوال اولی که به عنوان فروشنده از شما دارم این است: جناب، شیر دستی هیدرولیک یا پنوماتیک ؟


( در جواب به اختصار خواهم گفت محصولات هیدرولیک و پنوماتیک 2 دسته مجزا هستند که بر اساس سیال آن دسته بندی شده اند . هیدرولیک به مایعات و پنوماتیک با گاز ها ارتباط دارد . )

محصول مورد نظر ما در این مقاله شیردستی هیدرولیک است که در رابطه با آن می توان این نکته را عنوان کرد که کاربرد این وسیله اکثر برای قطع و وصل جریان جاری داخل سامانه است تا پایین آوردن میزان جریان موجود . یک شیر دستی هیدرولیک حکم کننده جریان موجود در سامانه است .


شیر دستی هیدرولیک در سایزهاي مختلف از 4/1 تا 1 اینچ موجود می باشد. تحریک آنها توسط اهرمی که روي آنها قرار دارد صورت می گیرد. این شیرها از تک دسته تا 10 دسته موجود است.

شیر دستی هیدرولیک ، جهت راه روغن را تعیین می کند. شیرهاي دستی هیدرولیک به شکل بلوکی و سرراهی ساخته می شوند. همچنین شیر دستی هیدرولیک در دو مدل قفلی و فنري در بازار عرضه میشود. مقدار عبورکردن روغن براي اندازه هاي گوناگون، باهم فرق دارد. شیر دستی هیدرولیک در صنایع کشاورزي ، پرس هیدرولیک و سایر سیستم هاي هیدرولیک بکار برده می شود.

شیر دستی هیدرولیک


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات و همچنین تعمیر انواع شیر دستی هیدرولیک با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


انواع شیر دستی

در این قسمت از مدل سازی و ساختار طراحی میخواهیم به معرفی انواع این محصول بپردازیم ، زیرا به طور عموم این اسامی برگرفته از ظاهر و ساختار هستند . این وسیله فرم بسیار ساده ای دارد که در مسیر جریان سامانه قرار می گیرد و تنها وجه متمایز کننده آن بخشی است که مسیر جریان را بند می آورد . این تکه از شیر دستی ، اهرم نام می گیرد .


اهرم ها توانسته اند موجب تنوع و به وجود آوردن اشکال منحصر به فردی در شیر دستی شوند بدین منظور سودمندی آن ها نیز به واسطه گستردگی به نسبت قبل افزایش پیدا کرده است در تصاویر این مطلب شما می توانید پی به گستره و گوناگون بودن شیر راه دهنده دستی باشید . همچنین باید بدانید فروشگاه صنعت هیدرولیک وارد کننده با کیفیت ترین محصولات شیرهای دستی است و شما می توانید از همین فروشگاه به صورت تلفنی و حضوری مرغوب ترین کالا را دریافت نمایید .


شیر دستی هیدرولیک


شیر دستی هیدرولیک

این مدل از شیرها به طور عموم به نسبت دیگر نمونه ها کارایی و پیچیدگی بیشتری دارند و تنها به قطع و وصل کردن روند گردش مایع نمی پردازند بلکه جهت آن را نیز تعیین می کنند . نمونه های موجود در بازار در 2 مدل عمده زیر هستند :

یک پارچه یا یک تکه
به صورت بلوک یا کوبلی


حال نحوه انتخاب در فروش شیر دستی هیدرولیک چگونه است ؟ شما می بایست برای انتخاب خود ابعاد دستگاه را در نظر داشته باشید . برای سیستمهای مختلف در ابعاد گوناگون همگی مدل خاصی موجود است .خصوصیاتی که در خرید شیر برقی باید در نظر داشته باشید را در لیست زیر مشاهده می نمایید :

برای انتخاب امیزان اندازه ی این شیردستی وابسته به جریان خروجی سامانه شما است .
در نظر گرفتن میزان فشار جریان و حداکثر و حداقل جریان های ورودی و خروجی .
موارد کاربرد که شامل قطع و وصل کردن جریان به تنهایی یا کنترل جهت میباشد .


شیر دستی هیدرولیکشیر دستی هیدرولیکشیر دستی هیدرولیکشیر دستی هیدرولیک قابل کوپل
این نمونه قابلیت اتصال به دیگر نمونه ها را به خوبی دارد ، فشار در نظر گرفته شده برای این مدل یک میانگین حداقلی و رو به بالا است. نمونه کوپلی در فشار هار های بالا به خوبی جواب می دهد . همچنین قابلیت اضافه کردن قابلیت های دیگر به شیر بالا است . این ابزار بر روی ماشین های سنگین که برای ساخت راه و … استفاده می شود نیز قابلیت اتصال و استفاده دارد.


از القاب دیگری که اختصاص به این وسیله است شیر بوکی است که در مقابل نمونه بلوکی قرار گرفته است ! نمونه شیر بلوکی یک تکه است که توضیح قسمت بعدی مختص آن در نظر گرفته شده .

تعداد دسته های آن بسته به نیاز تا دوازده دسته هم می رسد . همچنین که اشاره شد در مسیر های مختلف قابلیت استفاده را دارد.

شیر دستی هیدرولیک


فیلم زیر نمای کلی یک شیر دستی قابل کوپل را نمایش می دهد . شما با طراحی و ساختار اصلی این وسیله آشنا خواهید شد . تمام تلاش یک شیر دستی هیدرولیک به گردش در آوردن بخش استم است . در انواع شیر دستی قابل کوپل ما از بازو ها یا دسته ها برای این کار استفاده می کنیم . نیرویی که برای این گردش استفاده می شود به صورت دسته است و در مقابل نمونه برقی اتومات نیست . اما مزیتی هم دارد و آن هم این است که قیمت شیر دستی بسیار مناسب تر در می آید .


ما بسته بر توانایی سامانه و نیاز آن به تهیه و خرید شیر دستی می پردازیم به خاطر اینکه در برخی از دستگاه ها مدل دستی آن پاسخ گو نیست . حتی ممکن است در این خصوص مجبور به استفاده از آن در یک شرایط کارگاهی باشیم که ایمنی ما را مختل نکند . به این ترتیب با بررسی بهترین گزینه درخور سامانه را تهیه فرمایید .

شیر دستی هیدرولیک


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات و همچنین تعمیر انواع شیر دستی هیدرولیک با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


شیر دستی هیدرولیک یک تکه

این شیر راه دهنده دستی تنها یک دسته دارد یا به عبارت دیگر یک پارچه است . دسته آن که فرمان هم خوانده می شود ، قابل تنظیم در 2 حالت فنر که قابل انعطاف است و حالت قفل که ثابت میشود ، است.

اندازه این قطعه بسته به دهانه سیستم شما در اندازه های مختلف موجود وقابل سفارش است . برای خرید شیر دستی تک دسته یا یک تکه با ما در تماس باشید و یا برای مشاهده مشخصات بیشتر در بخش محصولات ، مشخصات فنی لازم را مطالعه فرمایید. برای این کار دکمه ابتدای مقاله را کلیک نمایید


اندازه حجم قابل حمل برای شیر دستی یک اندازه مشخص نیست ! این محصول بنا بر نیاز سیستم شما در اشکال متعدد به بازار عرضه می شود ، معادل هر میزان جریان در بازار محصول مناسب وجود دارد . برای آنکه سیگنالها در این شیر دستی تک دسته و سایر مدل ها تنظیم شود ، به وسیله یک رابط به نام اینترفیس صورت می گیرد . سوال اینجاست که جای قرار گیری اینترفیس در کدام پارت از شیر قرار میگیرد ؟!

پاسخ برای محل جایگیری آن مابین قسمت کنترل کننده توان و قسمت سیگنال است .

برای آنکه نحوه کار این وسیله را بدانید ویدیو زیر را انتخاب نمودیم .


شیر دستی هیدرولیک

جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات و همچنین تعمیر انواع شیر دستی هیدرولیک با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


جمع بندی در رابطه با شیر دستی
امیدواریم توضیحات فوق اطلاعات کافی را در زمینه خریداری شیردستی داده باشد ! در این قسمت چکیده ای از آنچه که در این مقاله خدمتتون عرضه داشتیم را بیان می کنیم :

این وسیله جدای از آنکه قطعه ای مهم در یک سامانه خوانده می شود ، ساده ترین بخش تشکیل دهنده ی آن نیز است .
دو دسته بندی مهم برای آن وجود دارد : ( نوع پنوماتیک و شیر دستی هیدرولیک )
در یک شیردستی ساده اهرم نقش مهمی را ایفا می کند و در در این بین نام های زیادی را به واسطه شکل ظاهری یا نوع عملکرد به خود اختصاص داده است .


نوع هیدرولیکی این وسیله تنها به گستتن جریان منجر نمی شود ! بلکه نوع گذر یک جریان را بر اساس داده ها و نیاز ها مشخص می سازد
گروه بندی شیر دستی هیدرولیک به صورت تک دسته یک پارچه یا چند دسته کوپلی است .
تعداد دسته ها در مدل چند دسته تا 12 دسته هم میرسد و آنها برای فشار بالا مناسب تر هستند .

فروش انواع شیر های هیدرولیک دستی در فروشگاه صنع هیدرولیک

شیر دستی هیدرولیک

جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات و همچنین تعمیر انواع شیر دستی هیدرولیک با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


شیر هیدرولیک یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین اجزای سیستم هیدرولیک می باشد و به عنوان یک جزء فرمان دهنده ی سیستم هیدرولیکی محسوب می شود.با شیرهای هیدرولیک می توان مسیر کرکت سیال تغییر داد (شیرهای دایرکشنال یا کنترل جهت)، که یک شیر هیدرولیکی می تواند انجام دهد.


انواع شیر هیدرولیک:

• شیرهایی با اِلمان از نوع پاپیت
• شیرهایی با اِلمان از نوع پیستون
• شیرهایی با اِلمان از نوع ساچمه
• شیرهایی با اِلمان از نوع اسپول


چنانچه دسته بندی شیرهای هیدرولیک براساس نوع تحریک شدن و به کار افتادن باشد، در آنصورت به انواع شیرهای هیدرولیکی ذیل گروه بندی میشوند
• شیرهای هیدرولیکی از نوع بادامکی
• شیرهای هیدرولیکی از نوع اهرمی دستی
• شیرهای هیدرولیکی از نوع مکانیکی
• شیرهای هیدرولیکی از نوع الکتریکی
• شیرهای هیدرولیکی از نوع مجهز به مدار فرمان
• شیرهای هیدرولیکی از نوع ترکیبی از موارد بالاجزییات شیر دستی هیدرولیک:

شیر های دستی هیدرولیک در دو نوع بلوکی و یک تیکه وجود دارند

شیر های دستی بلوکی قالبلیت تعویض هر دسته در صورت خراب شدن را دارند و با عیب پیدا کردن یک دسته بقیه شیر قابل استفاده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *