مقالات

شیر دستی ماشین آلات

شیر دستی ماشین آلات

شیر هیدرولیک ماشین شوئینگ ، شیر هیدرولیک لودر، شیر هیدرولیک بکهو، شیر هیدرولیک دستگاه و ماشین آلات کشاورزی، شیرآلات هیدرولیک صنعتی

شیر دستی ماشین آلات


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات و همچنین تعمیر انواع شیر هیدرولیک و شیر دستی  ماشین آلات راه سازی با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


شیرهای کنترل جهت هیدرولیک یا همان شیر دستی ماشین الات  ، سیال را به محرک مورد نظر هدایت می کنند. آنها معمولاً از یک قرقره (اسپول) Spool در داخل محفظه چدن یا فولاد تشکیل شده اند. قرقره (اسپول) Spool به موقعیتهای مختلف محفظه می لغزد و شیارها و کانالهای متقاطع مایع را بر اساس موقعیت قرقره هدایت می کنند.


قرقره (اسپول) Spool دارای موقعیت مرکزی (خنثی) با فنرها است. در این موقعیت مایعات تأمین شده مسدود شده یا به مخزن برمی گردد. کشیدن قرقره به یک طرف مایع هیدرولیک را به یک محرک هدایت می کند و مسیر بازگشتی از محرک به مخزن را فراهم می کند. هنگامی که قرقره به جهت مخالف منتقل می شود ، مسیرهای تغذیه و بازگشت سوئیچ می شوند. هنگامی که قرقره اجازه بازگشت به حالت خنثی (مرکزی) را دارد ، مسیرهای سیال محرک مسدود شده و آن را در موقعیت قفل می کند.


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات و همچنین تعمیر انواع شیر دستی ماشین آلات با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


شیرهای کنترل جهت هیدرولیک معمولاً بصورت قابل انباشته طراحی می شوند ، برای هر سیلندر هیدرولیکی یک شیر و یک ورودی سیال که کلیه شیرهای موجود در پشته را تأمین می کند.

برای تحمل فشار زیاد و جلوگیری از نشت ، تحمل ها بسیار محکم است ، قرقره ها معمولاً با محفظه کمتر از یک هزارم اینچ (25 میکرومتر) فاصله دارند. بلوک سوپاپ برای جلوگیری از تحریف بلوک سوپاپ و بهم ریختگی اجزای حساس سوپاپ ، با یک الگوی سه نقطه ای روی قاب دستگاه نصب می شود.

موقعیت قرقره Spool ممکن است توسط اهرمهای مکانیکی ، فشار خلبان هیدرولیکی یا سلونوئیدهایی که قرقره را به چپ یا راست فشار می دهند ، فعال شود. یک مهر و موم اجازه می دهد تا بخشی از قرقره در خارج از محفظه بیرون بیاید ، جایی که برای محرک قابل دسترسی است.


بلوک اصلی شیر معمولاً دسته ای از دریچه های کنترل جهت قفسه است که با توجه به ظرفیت جریان و عملکرد انتخاب می شوند. بعضی از شیرها متناسب طراحی شده اند (دبی متناسب با موقعیت شیر) ، در حالی که ممکن است برخی دیگر به سادگی خاموش باشند. شیر کنترل یکی از گرانترین و حساس ترین قسمتهای مدار هیدرولیک است.

دریچه های فشار در چندین مکان در ماشین آلات هیدرولیک استفاده می شود. در مدار برگشت برای حفظ فشار کمی برای ترمزها ، خطوط خلبان ، و غیره … در سیلندرهای هیدرولیک ، برای جلوگیری از اضافه بار و پارگی خط هیدرولیک / مهر و موم. در مخزن هیدرولیک ، برای حفظ فشار مثبت کمی که رطوبت و آلودگی را از بین می برد.


تنظیم کننده های فشار در صورت نیاز برای مدارهای مختلف ، فشار تأمین مایعات هیدرولیکی را کاهش می دهند.
شیرهای توالی توالی مدارهای هیدرولیکی را کنترل می کنند.

برای اطمینان از اینکه یک سیلندر هیدرولیکی قبل از شروع ضربه زدن دیگری کاملاً گسترش یافته است ، به عنوان مثال.
شیرهای شاتل منطقی یا عملکردی را ارائه می دهند.


سوپاپ های چک سوپاپ های یک طرفه هستند ، به عنوان مثال ، پس از خاموش شدن دستگاه ، به یک باتری امکان شارژ و فشار آن را می دهد.
شیرهای کنترل خلبان یک شیر یک طرفه هستند که می توانند (برای هر دو جهت) توسط یک سیگنال فشار خارجی باز شوند. به عنوان مثال اگر بار دیگر نباید توسط شیر چک نگه داشته شود. اغلب فشار خارجی از لوله دیگری است که به موتور یا سیلندر متصل است.شیرهای تعادل در واقع نوع خاصی از شیر کنترل خلبان است. در حالی که شیر چک باز یا بسته است ، شیر تعادل کمی مانند کنترل جریان کنترل شده توسط خلبان عمل می کند.


دریچه های کارتریج در واقع قسمت داخلی شیر چک هستند. آنها با یک پاکت استاندارد از اجزای قفسه خارج شده اند ، و جمع آوری یک بلوک دریچه اختصاصی را آسان می کند. آنها در بسیاری از تنظیمات در دسترس هستند.

روشن / خاموش ، متناسب ، کاهش فشار و غیره آنها به طور کلی به یک بلوک سوپاپ پیچ می شوند و برای تأمین منطق و عملکردهای خودکار کنترل می شوند.
فیوزهای هیدرولیکی دستگاههای ایمنی درون خطی هستند که به منظور بسته شدن اتوماتیک خط هیدرولیک در صورت کم شدن فشار یا در صورت بالا رفتن فشار ، با خیال راحت مایع را تخلیه می کنند.


دریچه های کمکی در سیستم های هیدرولیکی پیچیده ممکن است دارای بلوک های کمکی شیر برای انجام وظایف مختلف غیبی برای اپراتور مانند شارژ باتری ، عملکرد فن خنک کننده ، قدرت تهویه مطبوع و غیره باشند.

آنها معمولاً شیرهای سفارشی هستند که برای ماشین خاص طراحی شده اند و ممکن است از یک بلوک فلزی با درگاه ها و کانال های سوراخ شده. دریچه های کارتریج به درگاه ها متصل می شوند و ممکن است توسط سوئیچ ها یا یک ریزپردازنده به طور الکتریکی کنترل شوند تا در صورت لزوم جریان سیال را هدایت کنند.


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات و همچنین تعمیر انواع شیر هیدرولیک ماشین آلات با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *