مقالات

آکومولاتور هیداک HYDAC

آکومولاتور هیداک ساخت کشور آلمان یکی از با کیفیت‌ترین آکومولاتورهای قابل استفاده در سیستم هیدرولیک می‌باشد. هیداک Hydac که طیف خاصی از قطعات هیدرولیک را تولید می‌کند همواره سعی کرده است کیفیت قطعات را مهمترین ویژگی محصولات خود قرار دهد که آکومولاتور‌های هیدرولیک هیداک هم همین ویژگی‌ها را دارا می‌باشند. کمپانی هیداک Hydac از دیرباز از سازندگان مطرح انواع پیستونی، دیافراگمی و کیسه ای می باشد که محصولات تولیدی این شرکت همواره مورد توجه کارخانه های مطرح جهان قرار گرفته است.

 

آکومولاتور هیداک HYDAC


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت روز با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


آکومولاتور هیداک HYDAC


یکی از تجهیزات پر مصرف در سیستم های هیدرولیک آکومولاتور هیدرولیک می باشد که با ذخیره سازی انرژی سیال در خود هنگام افت فشار در مدار باعث جبران افت فشار می شود. آکومولاتور های هیداک HYDAC در انواع دیافراگمی و تیوپی تولید شده که نوع تیوپی آن بیشترین استفاده را در صنایع مختلف دارد.


تکنولوژی مهندسی در عرضه آکومولاتور هیداک دارای پشتوانه ای 50 ساله در توسعه و تحقیق، طراحی، ساخت و تولید در شرکت هیداک HYDAC می‌باشد. این تکنولوژی، تمامی انواع آکومولاتور هیدروپنوماتیکی هیداک را پوشش می‌دهد. آکومولاتور نوع گازی که خود دارای 4 نوع متفاوت است از قانون بویل ماریوت گاز‌ها یعنی رابطه معکوس فشار و حجم در دمای ثابت پیروی می‌نماید.

آکومولاتور دیافراگمی هیداک HYDAC Diaphragm Accumulator بدلیل وزن کم بیشتر در صنایع هوافضا کاربرد داشته و آکومولاتور پیستونی هیداک HYDAC Piston Accumulator در دما‌های بسیار پایین یا بالعکس کاربرد دارد.

همچنین آکومولاتور کیسه ای (بلَدری) هیداک HYDAC Bladder Accumulator در مراکز مختلف صنعتی کاربرد گسترده دارد که بدلیل پاسخ زمانی سریع بعنوان میرا کننده جریان و شوک قابل استفاده می‌باشد. نمونه‌های جدید آکومولاتور هیداک Metal Bellows Accumulator نیز برای موتور‌های دیزلی سنگین بکار می‌روند.


آکومولاتور هیداک HYDAC


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت روز با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


مشخصات آکومولاتور :
بیشترین استفاده از آکومولاتور در سیستم های هیدرولیک می باشد که به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالا در عملکرد و بازخورد عالی را از خود نشان می دهند، یکی از این آکومولاتورهای هیداک HYDAC که در بالا اشاره ای کوچک به آن ها شده است آکومولاتور کیسه ای (بلدر)  هیداک HYDAC می باشد که دارای مشخصه های اصلی ذیل می باشد:

ظرفیت نوع بادکنکی (کیسه ای) آن چیزی معادل 0.5 تا 450 لیتر می باشد.
فشار تعیین شده برای آکومولاتور هیداک کیسه ای 1000 بار است.
از نظر جنس آب بند دارای دو مدل NBR ECO و IIR FKM FPM است.

جنس فوق العاده و کارآمد آن نیز از فولاد کربن، ضد زنگ و آلومینیوم می باشد؛ که تا کنون به دلیل کیفیت عالی بازخورد چشمگیری داشته است.
شاید جالب باشد بدانید که نام دیگر آکومولاتور هیداک HYDAC مخزن ازت می باشد و می تواند هر نوع مایعی از جمله آب، روغن و غیره را در خود به صورت ذخیره داشته باشد، که تنها تحت فشار نوسانات از خود عکس العمل نشان می دهد؛ مزیت اصلی این وسیله این است که برای مدت کوتاه بعد از خروجی شدت جریان آن را نیز پشتیبانی می کند، توجه داشته باشید انتخاب درست شما در عمر طولانی این محصول رابطه ای مستقیم دارد.


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت روز با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


آکومولاتور هیداک HYDACجهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت روز با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


کاربرد آکومولاتور:

1.ضربه گیری.
2.جبران کاهش روغن در سیستم هیدرولیک بسته.
3.جبران نشت سیستم هیدرولیک.
4.در دسترس بودن منبع توان اضطراری در لحظه ی افت توان عادی منبع تغذیه.
5.تامین فشار پایدار در مدتی از کار سیستم بدون اینکه نیاز به کار یکسره ی پمپ باشد.
6.جداسازی روغن از سیالی دیگر به عنوان مانع در مقابل انتقال ناخواسته.


آکومولاتور هیداک HYDAC


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


 بطور گسترده در بخش‌‌های متنوع سیستم‌‌های هیدرولیک استفاده می‌شوند. آکومولاتور هیداک بسیار منعطف و باعث بهبود عملکرد دستگاه شده در عین حال از مدار هیدرولیک محافظت و بازده انرژی سیستم هیدرولیک را افزایش می‌دهد. کاربرد‌های دیگر آکومولاتور هیداک بصورت زیر می‌باشد:

• آکومولاتور بعنوان ذخیره کننده انرژی

• کاربرد به عنوان منبع قدرت ثانویه در مدار در مواقع اضطراری بعد از پمپ هیدرولیک

• آکومولاتور  بعنوان میراکننده ارتعاشات چه در هنگام ضربه و چه بعنوان دمپر شوک (میرا کننده فشار ناشی از شوک) و حتی بعنوان صدا خفه کن در مدار هیدرولیک

• آکومولاتور  در تثبیت جریان خروجی روغن

• استفاده آکومولاتور  در سیستم تعلیق شاسی

• جبران کننده نشتی‌های مدار

• آکومولاتور بعنوان متعادل کننده وزن

• آکومولاتور هیداک HYDAC با کارایی بازیابی انرژی سیستم

در نقشه‌های مدارات هیدرولیکی P1 نشان‌دهنده فشار گاز آکومولاتور و P2 بیانگر فشار سیستم می‌باشد. فشار گاز آکومولاتور و دبی حجمی آن بسته به نظر طراح و یا نوع کاربرد (ذخیره کننده انرژی یا مستهلک کننده نوسانات و یا ضربه) متفاوت است.


دانلود کاتالوگ آکومولاتور کیسه ای (بلَدری) هیداک HYDAC BLADDER ACCUMULATORS CATALOUGE


آکومولاتور کیسه ای (بلدری) هیداک HYDAC BLADDER ACCUMULATOR:
آکومولاتور کیسه‌ای یا آکومولاتور بادکنکی هیداک با بلَدر هیداک منعطف، بعنوان اِلِمان جدا‌کننده بین گاز تحت فشار و روغن هیدرولیک عمل می‌کند. روغن هیدرولیک عملا غیر قابل تراکم بوده و توانایی ذخیره انرژی را ندارد. به همین دلیل در آکومولاتور کیسه ای هیداک از خاصیت تراکم پذیری گاز نیتروژن برای ذخیره روغن استفاده می‌شود.

آکومولاتور کیسه ای هیداک از بخش روغن متصل به مدار هیدرولیک و بخش گاز نیتروژن که در بلَدر هیداک شارژ می‌گردد، تشکیل شده است. با انبساط بلَدر هیداک به میزان مشخص، گاز فشرده شده و آکومولاتور بلیدر هیداک آماده عملکرد در مدار می‌گردد.

آکومولاتور هیداک HYDAC


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت روزبا کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


آکومولاتور بلَدری Hydac از یک قسمت مایع و یک قسمت گاز تشکیل شده است، بلادر (تیوپ) به عنوان عنصر جداساز ضد گاز عمل می کند. مایع اطراف بلَدر متصل است به مدار سیال هیدرولیک به طوری که هنگامی که از انباشت‌کننده تیوپ، سیال هیدرولیک خارج می شود فشار افزایش می یابد و گاز فشرده شده هنگامی که فشار کاهش می یابد، گاز فشرده و منبسط شده مایعات ذخیره شده را به عنوان نیرو وارد مدار می‌کند.


مشخصات فنی آکومولاتور کیسه ای (بلَدری) هیداک:

از ویژگی های سیالات می توان به غیرقابل تراکم بودنشان اشاره کرد از این رو قادر به ذخیره انرژی پتانسیل موجود در سیال نمی باشند. به همین دلیل از قابلیت تراکم پذیری گاز ها در یک آکومولاتور هیدرولیکی جهت ذخیره سازی سیال و انرژی آن استفاده می شود. آکومولاتور های کیسه ای (حبابی یا بلدری) هیداک HYDAC هم بر اساس همین اصل کار می کنند به طوری که از گاز نیتروژن به عنوان گاز قابل تراکم در ساختمان این نوع آکومولاتور ها استفاده می شود.

اجزای تشکیل دهنده آکومولاتور کیسه ای هیداک


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت روز با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


این آکومولاتور کیسه ای از دو بخش تشکیل شده است که در یک قسمت روغن هیدرولیک و در قسمت دیگر که کیسه یا حباب نام دارد گاز نیتروژن قرار می گیرد. در اطراف کیسه (حباب) روغن قرار گرفته که به مدار هیدرولیک متصل است. با افزایش فشار روغن، گاز متراکم شده و باعث جمع شدن کیسه به سمت داخل می شود.

در زمان افت فشار، گاز متراکم شده منبسط می شود و باعث رانده شدن روغن ذخیره شده به درون مدار هیدرولیک می شود.

آکومولاتور های کیسه ای (بلدری-حبابی) هیداک HYDAC می توانند در طیف گسترده ای از کاربرد های مختلف استفاده شوند که در زیر به بعضی از این کاربرد ها اشاره شده است:

ذخیره انرژی
تعادل در نیرو
جبران نشتی مدار
جبران دبی روغن
جذب ضربات و پالس سیال
میراکننده ارتعاشات
سیستم تعلیق خودرو
دمپر هیدرولیک

اجزاء تشکیل دهنده آکومولاتور کیسه ای هیداک HYDACجهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت روز با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


کیسه آکومولاتور هیداک HYDAC

آکومولاتور هیداک HYDAC


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت روز با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


نحوه نصب آکومولاتور کیسه ای هیداک HYDAC:

آکومولاتورهای کیسه ای هیداک HYDAC می تواند در حالت افقی، عمودی و یا مورب نصب شوند. در هنگام نصب به صورت عمودی یا مورب، شیر روغن باید به سمت پایین قرار گیرد. برای کاربردهای زیر موقعیت های نصب آورده شده پیشنهاد می گردد:

ذخیره سازی انرژی: به صورت عمودی
میراکنندگی ارتعاشات و نوسانات: هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی
ثابت نگه داشتن فشار: هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی
جبران دبی روغن : به صورت عمودی
جدول حجم های استاندارد آکومولاتور کیسه ای هیداک
حجم (لیتر) 0.5 – 1 – 2.5 – 4 – 5 – 6 – 10 – 13 – 20 – 24 – 32 – 50 – 60 – 80 – 100 – 130 – 160 – 200

در مدار نمونه زیر کاربرد آکومولاتور در جهت کاهش حالت ضربه ای سیال نشان داده شده است. در این مدار یک شیر کنترل جهت وسط بسته وجود دارد که با تغییر موقعیت شیر به حالت وسط، سیال می تواند باعث ایجاد ضربات فشاری تا چندین برابر حداکثر سطح فشار تنظیم شده روی شیر اطمینان گردد. از آن جایی که شیر اطمینان نمی تواند سریعاً سیال را تخلیه نماید، افزایش بیش از حد فشار ممکن است برای تجهیزات و اپراتور خطرناک باشد. در این مدار ضربات فشاری ایجاد شده به هنگام قرار گرفتن شیر در وضعیت وسط، توسط آکومولاتور خنثی می شود.

 

آکومولاتور هیداک HYDAC


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت رو با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


شارژ آکومولاتور هیداک HYDAC:

شارژ این نوع آکومولاتور فقط باید با گاز نیتروژن انجام گیرد. چرا که این گاز خنثی بودهو در صورت نشت روغن امنیت سیستم برقرار خواهد ماند. علاوه بر این حدود 78 درصد هوای محیط را گاز نیتروژن تشکیل داده که به علت ارزانی می توان این گاز را مناسب ترین گزینه شارژ آکومولاتور دانست.

تجهیزات شارژ آکومولاتور هیداک:

با بکارگیری شیر کنترلی و گیج فشار و جریان سنج، آکومولاتور با گاز ازت (نیتروژن) شارژ می شود. برای شارژ و انتقال گاز نیتروژن به درون آکومولاتور، شیر کنترلی (پر کن) و گیج فشار به شیر گازی آکومولاتور (از سمت بالای آکومولاتور) متصل شده و از طرفی دیگر با استفاده از یک شلنگ به کپسول حاوی گاز نیتروژن وصل می گردد.

فشار اولیه تنظیمی در آکومولاتور قبل از هر نصب جدیدی و بعد از هر گونه تعمیر و بعد از آن حداقل یک بار در هفته اندازه گیری می شود. اگر هیچگونه اتلاف نیتروژن مشاهده نشود، آزمایش بعدی را می توان چهار ماه بعد انجام داد. اگر تغییر فشاری در این زمان اتفاق نیفتد، آزمایشات بعدی فقط یک بار در سال انجام می شود.


کیت شارژ آکومولاتور هیداک HYDAC

آکومولاتور هیداک HYDAC


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت روز با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


اجزاء کیت شارژ آکومولاتور هیداک HYDAC

آکومولاتور هیداک HYDAC


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت رو با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


کمپانی هیداک HYDAC در 3 کلاس آکومولاتور‌های هیدرولیک خود را تولید کرده است:

HYDAC Bladder accumulator SB330N
HYDAC High flow bladder accumulator SB330H
HYDAC SB600

هر کدام از کلاسها را میتوان با حجم‌های مختلف از 0.5 لیتر تا 50 لیتر (آکومولاتور‌های 0.5 لیتری، 1 لیتری، 2.5 لیتری، 4 لیتری، 5 لیتری، 6 لیتری، 10 لیتری، 13 لیتری، 20 لیتری، 24 لیتری، 32 لیتری، 50 لیتری) برای سیستم انتخاب کرد. برای آشنایی بیشتر و دقیق‌تر با آکومولاتور‌های هیداک HYDAC با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۶۶۶۸۳۲۶۰


مشخصات آکومولاتور کیسه ای (بلدر) هیداک HYDAC:

• آکومولاتور کیسه ای (بادکنکی) هیداک HYDAC  دارای ظرفیت 0.5 تا 450 لیتر

• فشار مجاز آکومولاتور کیسه ای هیداک HYDAC تا حدود 1000 بار

• آکومولاتور کیسه ای هیداک دارای سیل‌های متفاوت NBR ECO, IIR FKM FPM

• جنس محفظه آکومولاتور کیسه ای (بلَدر) هیداک HYDAC فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم می‌باشد.

از مزایای آکومولاتور بلیدر هیداک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• سرعت تخلیه بالا بلیدر هیداک

• عدم اختلاف فشار مابین روغن و گاز نیتروژن شارژ شونده در آکومولاتور کیسه‌ای هیداک HYDAC

• آکومولاتور کیسه ای هیداک HYDAC کامپکت و دارای هزینه تعمیر و نگهداری پایین می‌باشد.

• تعداد دفعات متعدد شارژ و تخلیه بلَدر هیداک


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت روزبا کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


آکومولاتور بلَدر هیداک HYDAC استاندارد دارای کد‌های SB330 / SB400 / SB500 / SB550 بوده که بسته به فشار کاری مجاز در بلَدر هیداک HYDAC سری مربوطه تعریف می‌گردد. آکومولاتور کیسه‌ای از بلیدر هیداک منعطف با شیر گاز جهت شارژ و اتصال هیدرولیکی با شیر یکطرفه تشکیل شده است. آکومولاتور بلدر هیداک SB330H تیپ جریان بالا هیداک با دبی حدود 30 l/s می‌باشد.

آکومولاتور هیداک HYDAC


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت روز با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


برای انتخاب آکومولاتور هیداک اصل انتخاب مواردی مثل فشار کاری، ظرفیت اسمی، ظرفیت حجمی موثر گاز، ماکزیمم دبی روغن، جنس روغن و محدوده دمای عملکردی آکومولاتور مورد‌نیاز می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات فنی و تکنیکی کاتالوگ آکومولاتور کیسه ای (بلَدری-حبابی-بادکنکی) هیداک HYDAC را دانلود نمایید. همچنین برای اطلاع از قیمت آکومولاتور هیداک HYDAC در نمایندگی هیداک HYDAC با کارشناسان شرکت صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰

آکومولاتور هیداک HYDAC


جهت دریافت مشاوره، خرید، فروش، تامین قطعات، تعمیر و همچنین اطلاع از موجودی و قیمت روز با کارشناسان زبده ما در فروشگاه صنعت هیدرولیک تماس حاصل نمایید. شماره تماس: ۶۶۶۸۳۲۶۰


فروش و تامین آکومولاتور کامل و تیوپ آکومولاتور هیداک، شارژ گاز ازت و سرویس آکومولاتور از جمله مهمترین خدمات نمایندگی هیداک HYDAC در ایران می‌باشد. موجود بودن سایزهای مختلف آکومولاتورهای هیداک در انبار و تحویل فوری، دارا بودن کادر مجرب و خدمات سریع برای آکومولاتورهای خراب و معیوب و همچنین فروش تجهیزات و لوازم شارژ آکومولاتور هیدرولیک هیداک HYDAC (کیت شارژ آکومولاتور) از خدمات صنعت هیدرولیک به شما صنعتگر محترم می‌باشد. برای آگاهی از قیمت آکومولاتور هیداک، خرید آکومولاتور هیداک ، سرویس، نگهداری و شارژ آکومولاتور هیداک و همچنین دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.


 برای اگاهی از قیمت آکومولاتورهی  هیدرولیک هیداک در لیتراژهای مختلف ، با شماره رو به رو رو تماس بگیرید.09125346201

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *